На главу БЕБ Мельника направили скаргу до Кабміну за перевищення повноважень та порушення закону

На главу БЕБ Мельника направили скаргу до Кабміну за перевищення повноважень та порушення закону
Олег Шрам
Блог
Блог
Олег Шрам
Адвокат, екс-радник директора ГБР
Читать на русском

Директор Бюро прийняв на службу майже 100 працівників без необхідного конкурсу.

До Кабінету Міністрів України надійшла дисциплінарна скарга на директора Бюро економічної безпеки Вадима Мельника. Підставою для неї стало те, що на посаді голови Бюро він уже встиг порушити профільний закон "Про БЕБ".

Йдеться про пряму заборону приймати на службу до БЕБ без конкурсу. Проте згідно з офіційною інформацією з 19-го по 25-е листопада до Бюро без конкурсу прийняли 97 співробітників - 20 державних службовців (головних фахівців) та 77 гласних штатних співробітників (детективів, аналітиків і так далі).

Зазначимо, що на підставі конкурсу на роботу лише на трьох співробітників більше – 100 осіб. Усе це свідчить про перевищення Мельником службових повноважень (зокрема, пункту 7 частини 2 статті 65 Закону "Про Держслужбу"). Також можна зробити висновок, що зроблено це було в неправомірних особистих інтересах своїх колишніх підлеглих до ДФС.

Річ у тому, що завдяки такому методу прийому на роботу колишні працівники ДФС, які раніше перебували у підпорядкуванні Мельника, отримали неправомірну перевагу в порівнянні з іншими громадянами України.

Раніше APnews в одному матеріалі зібрав усе, що не так з новим Бюро економічної безпеки, яке офіційно розпочало роботу два тижні тому. Виявилося, що проблем нового органу накопичилося чимало - і справа не тільки у відсутності конкурсів при прийомі на роботу.

Новини партнерів

104-річна одеситка вакцинувалася від COVID-19 та планує поїздку за кордон до дітей та онуків
Понад сто українців застрягли в аеропорту Мілана через втому пілотів