На честь всесвітньо відомого українського фізика назвали планету

На честь всесвітньо відомого українського фізика назвали планету
Читать на русском

В НАН України відзначили, що чекали цього рішення три роки

Одну з малих планет назвали на честь українського фізика, дослідника рентгенівських променів і перекладача Біблії на українську мову Івана Пулюя. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву наукового співробітника Інституту фізики НАН України Василя Шендеровського.

"Цього моменту вчені, колектив Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, мешканці Гримайлова чекали понад три роки. Міжнародний астрономічний союз (IAU) назвав малу планету ім'ям Івана Пулюя (226858) Ivanpuluj = 2004 TY 13, про що повідомлено в Bulletin WGSBN робочої групи з питань номенклатури небесних тіл",- йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Іван Пулюй народився в 1845 році містечку Гримайлів Тернопільської області. Він був видатним вченим і відомий як один з першовідкривачів рентгенівського випромінювання. Також в 1878 році він отримав нагороду на Всесвітній виставці в Парижі за прилад для вимірювання механічного еквівалента теплоти.

Як раніше повідомляв APnews, Кабмін ввів в Україні Національну премію імені Бориса Патона. Премія не нова, просто раніше вона називалася інакше - Державна премія України в галузі науки і техніки.

Новини партнерів

"Все сталося миттєво": Олег Філімонов назвав причину раптової смерті 15-річного онука
На Полтавщині чоловік розстріляв поліцію з вікна