На базі вокзалів України з’являться ТРЦ з магазинами та ресторанами

На базі вокзалів України з’являться ТРЦ з магазинами та ресторанами
Читать на русском

Наприклад, в столиці приміщення вокзалу почнуть здавати в оренду вже цієї осені

Укрзалізниця планує роздати частину площ вокзалів України під магазини та ресторани. Очікується, що протягом літа-осені 2021 на базі деяких українських вокзалів зроблять торговельно-розважальні центри.

Про це APnews пише з посиланням на заяву в.о. голови правління Укрзалізниці Івана Юрика.

Так, він наголосив, що, як показує світова практика, вокзал може бути як зручним транспортним хабом, так і сучасним торговельно-розважальним центром. Саме тому було прийняте рішення здавати площі вокзалу під оренду.

Загалом планується передача в оренду комерційних площ 24 вокзалів, яка пройде в п’ять етапів. На першому етапі, у червні 2021 року, планується передати в оренду 8,4 тис. кв. м. на вокзалах Козятин, Запоріжжя-1, Дніпро-Головний, Хмельницький, Суми.

Другий етап (липень) передбачає передачу в оренду 10,2 тис. кв. м на вокзалах Біла Церква, Полтава, Тернопіль, Рівне, Фастів, Вінниця, ім. Тараса Шевченка, Чоп, Ужгород, Чернівці, Коломия.

Третій етап (початок серпня) — 12,3 тис. кв. м вокзалів Івано-Франківськ, Одеса-Головна, Миколаїв, Львів.

Четвертий етап (кінець серпня) — 10,7 тис. кв. м вокзалів Жмеринка, Херсон, Київ-Пасажирський, Харків. Останній етап розпочнеться в серпні й має на меті передачу в оренду площ на інших 84 вокзалах.

В Укрзалізниці пообіцяли, що процес передачі в оренду буде проходити максимально відкрито через систему «Prozorro.Продажі». Крім того, загальний вигляд об’єктів, які будуть розміщуватись на вказаних площах, буде обов’язково погоджуватись із компанією задля дотримання так званого "єдиного коду".

Раніше APnews писав, як чиновник "Укрзалізниці" привласнив майже 1 мільйон гривень, які мали піти на ремонт вокзалу у Києві.

Новини партнерів

Зеленський звільнив Миколу Кулебу з посади дитячого омбудсмена
Гендиректор Ryanair розповів про "сильний тиск" на пілота: змушували визнати примусову посадку у Мінську добровільною