На Алясці у медиків виявили сильну алергічну реакцію на вакцину Pfizer

На Алясці у медиків виявили сильну алергічну реакцію на вакцину Pfizer
Читать на русском

Представники охорони здоров'я США заявили, що цей інцидент не перешкодить плану масової вакцинації

У медпрацівників лікарні Аляски виявили алергічну реакцію на Pfizer через 10 хвилин після вакцинації. Про це повідомляє APnews з посиланням на The New York Times.

Жінка, яку вакцинували першою та яка раніше не страждала алергічними реакціями, отримала анафілактичний шок по тому. У неї з'явився висип на обличчі та тілі, прискорене серцебиття. Щоб зупинити реакцію, медику вкололи адреналін, який ненадовго допоміг. Однак через деякий час симптоми знову дали про себе знати. Зараз жінка знаходиться під наглядом лікарні на стероїдах і під крапельницею.

У другого вакцинованого медпрацівника симптоми алергії також з'явилися через 10 хвилин у вигляді набряклості очей, запаморочення та першіння в горлі. Його доставили у відділення швидкої допомоги та лікували адреналіном, пепсіділом, бенадрілом. Через годину стан покращився і його відпустили додому.

У лікарні на Алясці в середу було вакциновано 144 особи, але тільки у двох з'явилася алергічна реакція:

"Ми не хотіли б, щоб наш перший негативний досвід вплинув на подальшу вакцинацію і ваше сприйняття препарату", - заявили медпрацівники лікарні.

Головлікар Аляски Енн Зінк заявила:

"Ми не збираємося змінювати графік, дозування або режим вакцинації".

Хоча вакцина Pfizer довела свою 95% ефективність, випадки на Алясці посилять побоювання серед населення про можливі побічні ефекти.

Експерти вважають, що ці інциденти замотивують до більш ретельних перевірок і клінічних досліджень.

Пол Оффіт, експерт з вакцин та член зовнішньої консультативної групи,

порадив медустановам залишати пацієнтів після вакцинації на 15 хвилин під наглядом лікарів. Він також запропонував не припиняти масову вакцинацію, але з'ясувати який з компонентів спровокував алергічні реакції.

Секретар охорони здоров'я і соціальних служб США розповів, що його відділ буде постійно оновлювати дані та повідомляти про можливі інциденти.

У четвер відбудеться зустріч комісії з контролю якості харчових продуктів і ліків, яка визначить чи можна використовувати вакцину в екстрених випадках.

Під час випробувань Pfizer багато учасників випробовували побічні ефекти у вигляді болів і лихоманки.

Раніше APnews повідомляв, в уряді не "доклали" понад 13 млрд гривень на вакцинацію українців від Covid-19.

Новини партнерів

У Харкові стоянка для "лосів та оленів" знайшла перших "клієнтів": фото
Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти