МЗС засудило насильство під час кривавих "газових" протестів у Казахстані

МЗС засудило насильство під час кривавих "газових" протестів у Казахстані
Читать на русском

Українська сторона не оминула увагою і розгортання на території Казахстану військових сил ОДКБ.

МЗС України відреагувало на масові протести у Казахстані, які прокотилися країною за останній тиждень. Українська сторону засудила насильство, в результаті якого загинуло багато людей.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву відомства.

"Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком ситуації в Республіці Казахстан. Засуджуємо насильство, що спалахнуло в ряді казахстанських міст і призвело до численних жертв. Висловлюємо співчуття у зв'язку із загибеллю казахстанців, з якими українців пов'язують багаторічні зв'язки дружби і взаємної поваги", - наголошується у заяві МЗС.

Також у відомстві підкреслили, що у критичний для Казахстану час вкрай важливо вжити максимальних заходів для деескалації ситуації в країні, що змогло б допомогти уникнути подальшого насильства та гарантувати дотримання прав людини, забезпечити відновлення об'єктів критичної інфраструктури і систем зв'язку.

Крім того, наголошується, що українська сторона не оминула увагою і розгортання на території Казахстану військових сил ОДКБ з домінуванням російського контингенту.

"Іноземні війська повинні поважати незалежність, суверенітет і національне законодавство Казахстану і міжнародне право, а їх перебування не має виходити за рамки задекларованого обмеженого терміну", - зазначили в МЗС.

Нагадаємо, у перші дні 2022 року жителі міст Жанаозен та Актау в Мангістауській області - нафтовидобувному регіоні на заході Казахстану - вийшли з протестами проти дворазового зростання цін на скраплений нафтовий газ. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив сформувати урядову комісію для розгляду ситуації. Вона 4 січня повідомила, що готова виконати головну вимогу протестувальників та знизити ціни на газ.

Як повідомляв APnews, у центрі Алмати, на площі перед мерією, силовики провели антитерористичну спецоперацію з витіснення протестувальників та стріляли з автоматів.

Видання "Интерфакс", посилаючись на пресслужбу МВС Казахстану вказує, що серед представників силового блоку країни померли 17 людей.

Водночас точна кількість протестувальників, що померли під час сутичок, невідома. 9 січня від імені Міністерства охорони здоров'я Казахстану один із Telegram-каналів заявив, що з початку протестів у країні загинули 164 людини, зокрема двоє дітей.

Новини партнерів

У Харківській області у приватному будинку знайшли мертвими трьох людей
Лукашенко заявив, що «долю Казахстану» може повторити ще одна країна СНД