МЗС спростувало інформацію посольства Великобританії про «заборону на виїзд» для українців

МЗС спростувало інформацію посольства Великобританії про «заборону на виїзд» для українців
Читать на русском

Раніше посольство Великої Британії опублікувало інформацію, що українці, які мають право на постійне проживання у Британії, і хочуть вилетіти туди, мають отримати дозвіл на виліт від МЗС

У Міністерстві закордонних справ спростовують інформацію Посольства Великобританії щодо отримання відповідних "дозволів" від відомства. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу МЗС.

Так, у МЗС стверджують, що не обмежували виїзд українців за кордон. Інформація про обмеження стосувалась лише тих пунктів пропуску, які тимчасово не працюють.

Варто зазначити, що британська дипмісія опублікувала повідомлення у якому йшлося, що українці, які мають відповідні документи, повинні отримати дозвіл для виїзду від МЗС. Після розголосу інформації у ЗМІ дипмісія оновила своє повідомлення (це можна побачити у скріншоті нижче). У відредагованій версії зникла фраза щодо "дозволів від МЗС", але йдеться про те, що статус громадян як тих, що мають дозвіл на проживання у ВБ, має бути підтверджений.

Також додали, що Посольство бере на себе сприяння у цьому підтвердженні, якщо отримає від громадян України дані про заплановану поїздку не пізніше ніж за 72 години до запланованого вильоту чартерного рейсу або перетину наземного кордону.

"Українським громадянам, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії, і які хочуть туди прямувати, повинні верифікувати цей статус. Посольство Великої Британії підтримуватиме цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану подорож та направляючи до них інформацію про ваш статус як резидента Сполученого королівства", - заявила дипмісія, зауваживши, що новий порядок стосується прямих перельотів до Британії, перельотів до інших країн, звідки відкрите сполучення із Британією, а також виїздів через наземний кордон.

В МЗС вже пояснили, що вони є лише комунікаторами у цьому процесі та не надають відповідних дозволів чи заборон.

Посольство відкрило можливість таких звернень про виїзд з України лише тих, хто має британський Biometric residence permits і наголосило що не зможе сприяти тим, має візи будь-якого класу, але не має BRP. Це робить неможливим, зокрема, виїзд сезонних робітників до Британії за даною процедурою. Щодо них, як відомо, проводяться окремі переговори на рівні уряду

МЗС спростувало інформацію посольства Великобританії про «заборону на виїзд» для українців

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський назвав умову, за якої українські "заробітчани" поїдуть працювати за кордон.

Новини партнерів

Смертельна ДТП у Вінницькій області: загинули троє військовослужбовців
Звання "Матір-героїня" присвоїли 678 багатодітним матерям