МЗС розкрило результати розшифровки "чорних скриньок" МАУ і подальші дії України

МЗС розкрило результати розшифровки "чорних скриньок" МАУ і подальші дії України
Ексклюзив
Читать на русском

У МЗС повідомили, що цього тижня очікується прибуття делегації Ірану до України

У Франції на минулому тижні розшифрували “чорні скриньки” літака МАУ що був збитий над Тегераном. В авіакатастрофі загинули 176 людей, серед них 11 українців.

У відповідь на запит APnews МЗС України повідомило деталі розшифровки, а також подальші дії України у розслідуванні авіакатастрофи.

Які результати розшифровки

Повідомили, що обидві скриньки були успішно розшифровані, незважаючи на те, що в них були ознаки серйозного зовнішнього пошкодження. На питання, хто проводив розшифровку, сказали наступне:

“Де-юре розшифрування проводилось органами з розслідування авіакатастроф Ірану, проте де-факто воно проводилось у французькій лабораторій, за участю найкращих світових експертів зі США, Канади, Великої Британії та України”, - відмітили у МЗС.

Зазначили, розшифрування підтвердило, що літак був справний, пілоти все робили правильно. Також «чорні скриньки» підтвердили, що літак впав внаслідок акту незаконного зовнішнього втручання, а саме - його було збито ракетою.

Що буде далі

У МЗС повідомили, що цього тижня очікується прибуття делегації Ірану до України. Зазначили, що позиція України на переговорах “дуже проста і давно відома, як Ірану, так і всім”.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна вимагає від Ірану:

  1. визнати свою міжнародно-правову відповідальність
  2. вибачитись та надати запевнення в неповторенні
  3. провести технічне розслідування відповідно до вимог Чиказької конвенції
  4. провести неупереджене і незалежне кримінальне розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності
  5. виплатити належну компенсацію

“Це те, чого ми вимагатимемо від Ірану під час переговорів. Ми хочемо, щоб Іран чітко пояснив нам, що саме відбулось того ранку. Та покарав всіх винних. Пріоритетом для нас є встановлення справедливості для всіх жертв катастрофи і їх близьких”, - підсумували у МЗС.

Читайте також:

Новини партнерів

У Запоріжжі помер український військовий після побиття через зауваження
У МОЗ назвали області з найбільшою кількістю пацієнтів з COVID-19