МЗС: Рішення КСУ - це серйозний удар по Україні і її відносинам з іншими країнами

МЗС: Рішення КСУ - це серйозний удар по Україні і її відносинам з іншими країнами
Читать на русском

Кулеба відповів, чи може Україна втратити безвіз через рішення КСУ

Голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що уряд дуже схвильований рішенням КСУ щодо діяльності антикорупційної системи в України. Але наголосив, що безвізу України з ЄС це поки не загрожує.

Про це APnews пише з посиланням на його заяву під час брифінгу.

“З одного боку, у державі, яка сповідує принцип верховенства права (а саме такою є Україна), потрібно поважати рішення судів. Але не можна при цьому не констатувати, що вчорашнє рішення створює серйозну проблему не лише для внутрішнього розвитку України, але й для наших відносин з партнерами, які і сприяли створенню цієї антикорупційної інфраструктури в Україні”, - сказав Кулеба.

А на питання журналіста, чи поставило рішення Конституційного суду під загрозу безвіз і співпрацю з Міжнародним валютним фондом, посадовець зазначив, що саме рішення "ще не руйнує відносини України з міжнародними партнерами”, хоча і є “серйозним ударом”.

“Я би ставив питання ширше. В принципі, існування і ефективне функціонування антикорупційної інфраструктури є важливим елементом нашої взаємодії із західними партнерами. Але питання не можна зводити лише по безвізу. Я переконаний, що хоча саме рішення КСУ і є серйозним ударом, але ще не руйнує нашу взаємодію”, - відповів міністр закордонних справ.

Але відмітив, що якщо не вдасться подолати негативні наслідки цього рішення і забезпечити належне функціонування антикорупційної системи - тоді “в України будуть проблеми”.

Він запевнив, що і Президент, і уряд, і МЗС в тому числі абсолютно рішуче та принципово налаштовані на подолання наслідків проблеми, створеної рішенням Конституційного суду України. Пообіцяв, що вже незабаром будуть конкретні кроки у цьому напрямку.

“Зараз задача МЗС спільно з нашими партнерами знайти оптимальні шляхи вирішення створеної проблеми і забезпечити, щоб антикорупційна структура в Україні діяла належним чином. І не тому що від нас це хтось просить зовні, а тому що боротьба з корупцією відповідає українським інтересам та подальшого руху України шляхом європейської інтеграції”, - сказав очільник МЗС.

APnews також писав, що посол при ЄС лякає українців скасуванням безвізу через скандальне рішення КСУ.

Нагадаємо, вчора НАЗК закрило реєстр електронних декларацій чиновників за рішенням КСУ. Та вже сьогодні повідомило, що таким чином Конституційний суд заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Водночас НАЗК наголосило, що судді КСУ прийняли рішення в "справі про незаконне збагачення" у власних інтересах.

Новини партнерів

У Харкові загорівся трамвай разом з людьми: відео
Укрзалізниця змінить ціни на квитки: названа дата