МВС планує залучити собак-нюхачів до пошуку хворих на COVID-19

МВС планує залучити собак-нюхачів до пошуку хворих на COVID-19
Читать на русском

Собаці потрібно лише 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19.

Міністерство внутрішніх справ планує впровадження превентивного проекту з підготовки службових собак для виявлення осіб з ознаками коронавірусу COVID-19. Про це пише APnews з посиланням на пресцентр МВС.

Варто зазначити, що собак почали використовувати для виявлення коронавірусних хворих у Фінляндії наприкінці вересня. Тварин навчили виявляти вірус в зразках поту.

"Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках пасажирів, що прибувають. Собаці потрібно лише 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус у медичному центрі аеропорту", - зазначили у МВС.

Після Фінляндії подібний досвід перейняли у Великій Британії та Франції.

МВС планує залучити собак-нюхачів до пошуку хворих на COVID-19

За словами керівника місії КМЄС Антті Хартікайнена, використання собак в боротьбі з коронавірусом - новаторська ініціатива.

"COVID-19 є глобальним викликом, що вимагає нових та інноваційних підходів. Використання собак виявити COVID-19 - це справді новаторська ініціатива. EUAM має честь мати можливість сприяти передача знань в Україну. Це є частиною підтримки КМЄС для надання допомоги українцям. Ми сподіваємось розвинути цю ініціативу в найближчі місяці", - сказав Антті Хартікайнена.

У МВС України зазначили, що досвід Фінляндії з використанням собак дасть додаткові можливості в Україні.

"Для нас досвід ЄС у цій сфері є дуже важливим. Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в державній прикордонній службі, і в Національній гвардії…. досвід, яким з нами діляться європейські колеги, це додаткові можливості, які варто досліджувати і використовувати", - сказала заступниця очільника МВС Тетяна Ковальчук.

Як повідомляв APnews раніше, в Бразилії собаку взяли на роботу консультантом із продажів у магазин Hyundai.

Новини партнерів

Євродепутати в листі Арахамії пригрозили скасуванням безвізу, але не для всіх
Кинув в суперника бампер і напав в боксах: фінал чемпіонату світу з картингу закінчився бійкою