"Мутант" більш заразний: у ВООЗ розповіли про небезпеку і причини нової мутації коронавірусу

"Мутант" більш заразний: у ВООЗ розповіли про небезпеку і причини нової мутації коронавірусу
Читать на русском

Поки ніяких змін в способах боротьби не передбачається.

Коронавірус-мутант з Британії почав поширюватися по світу. Цей вірус більш заразний, але в цілому не змінює рівень небезпеки захворювання.

Про це APnews пише з посиланням на заяву спеціального посланника Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по глобальній боротьбі з коронавірусом Девіда Набарро Sky News.

При цьому він додав, що поки ніяких змін в способах боротьби не передбачається.

"Так, він дійсно більш заразний, але, судячи з усього, не небезпечніше. Незважаючи на це, людям потрібно зберігати обережність. Але ніяких істотних змін в пріоритетах і способах боротьби з епідемією через новий штам не передбачається", - резюмував Набарро.

Крім того, директор департаменту пандемій та епідемій ВООЗ Сільві Бріан BFM TV розповіла, що могло стати причиною мутації. За її словами, ймовірність модифікації вірусу збільшується зі зростанням випадків його передачі, а в ході мутацій він поступово пристосовується до організму людини.

"При кожних виявлених мутаціях слід визначати, які саме нові характеристики він набуває: відбуваються великі зміни, або ж це просто звичайна еволюція", - пояснила директор департаменту ВООЗ.

На сьогоднішній момент організація не зазначає вплив нової мутації COVID-19 на летальність. Крім того, не розглядається поки варіант того, що новий штам може якось вплинути на ефективність вакцин.

Раніше APnews писав, що через мутації COVID-19 ряд країн припинили авіасполучення з Великобританією.

Новини партнерів

Марину Бех-Романчук назвали спортсменкою року в Україні
Помер творець мультфільмів "Ну, постривай" і "Повернення блудного папуги" Курляндський