
Відтепер позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. Але є винятки
Міністерство охорони здоров'я змінило підходи до тестування на COVID-19 українців. Зокрема, оновили перелік осіб, яким проводитимуть ПЛР-тести, а також тести на антиген. Крім того, позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР.
Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.
Так, метод ПЛР залишається основним для лабораторної діагностики COVID-19. Відтепер ПЛР-тести проводитимуть українцям з:
- підозрою на COVID-19;
- ознаками важкого гострого респіраторного синдрому (ТОРС);
- ознаками інших гострих респіраторних вірусних інфекцій;
- ознаками пневмонії.
При цьому швидкі тести на визначення антигену будуть проводити особам з:
- підозрою на COVID-19;
- ознаками ТОРС;
- ознаками інших ГРВІ;
- ознаками пневмонії;
Тести на антиген також будуть робити тим, хто був у тісному контакті з хворим COVID-19, які повертаються з регіонів зі значним поширенням COVID-19 і підлягає плановій госпіталізації
Крім того, позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 повинен бути підтверджений за допомогою ПЛР. Винятком є позитивний результат швидкого тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 у пацієнтів, які відповідають визначенню підозрілого або ймовірного випадку захворювання на COVID-19.
“Також дозволили використовувати швидкі тести на визначення антигену SARS-CoV-2 для скринінгових досліджень медпрацівників та інших категорій працівників та при планових госпіталізаціях” - додав Ляшко.
APnews також писав, що, за словами інфекціоніста, ПЛР-тестування може виявити COVID-19 лише у 40% хворих.