МОЗ: за тиждень від грипу в Україні померло 10 людей

МОЗ: за тиждень від грипу в Україні померло 10 людей
Читать на русском

За тиждень в Україні зареєстрували десять випадків смертей через грип.

В Україні за тиждень зареєстрували 10 випадків смертей від грипу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

"За тиждень зареєстровано десять летальних випадків внаслідок грипу, що підтверджено методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція, - ред.). З початку епідемічного сезону — 38 людей померло від ускладнень грипу", - йдеться у повідомленні.

МОЗ: за тиждень від грипу в Україні померло 10 людей

Зазначається, що жоден померлий не був щеплений проти грипу.

Крім цього, за минулий тиждень на грип та ГРВІ в Україні захворіло понад 240 тисяч людей. Інтенсивний показник захворюваності склав 640,9 на 100 тисяч населення, що на 34,4% більше епідемічного порога.

"За минулий тиждень (10–16 лютого) на ГРВІ захворіли 245 055 людей, із них 61,4% — діти. Інтенсивний показник захворюваності склав 640,9 на 100 тисяч населення, що на 34,4% більше епідемічного порога по Україні", - йдеться у повідомленні.

МОЗ: за тиждень від грипу в Україні померло 10 людей

Зазначається, що в країні зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу.

"У Харківській, Луганській областях та місті Київ зберігається неепідемічний рівень активності. В усіх інших областях України зареєстровано епідемічну активність різної інтенсивності", - зазначається в повідомленні.

МОЗ: за тиждень від грипу в Україні померло 10 людей

Лікар-експерт з громадського здоров’я Отто Стойка розповідає як вберегтися від хвороби.

"Вакцинація – це ефективна профілактика в першу чергу від ускладнень. Люди, які вакциновані, знаходяться під меншим впливом, особливо, які мають хронічні захворювання, такі як серцево-судинні, гіпертонічну хворобу, перенесли інсульти, інфаркти, для них це дуже ефективно. Тому до кінця березня ще можна роботи щеплення", - сказав Стойка.

Окрім вакцинації, необхідно слідкувати за особистою гігієною та мити руки.

"Найпоширеніший шлях зараження - це повітряно-крапельний, особливо, коли люди у закритому приміщенні кашляють, чхають… У квартирах, офісах завжди потрібно робити провітрювання й дотримуватися правильного мікроклімату – повітря в приміщенні не вище 24 градусів й вологість 40-60%", - розповів Стойка.

Новини партнерів

Бужанський демонстративно не встав під час вшанування пам'яті загиблих на Майдані у Раді
Госпіталь заблоковано: на Львівщині виступили проти розміщення українців, яких евакуюють з Уханя