МОЗ прорахував план дій на 4 "рівні" поширення COVID-19: як будуть рятувати українців

МОЗ прорахував план дій на 4 "рівні" поширення COVID-19: як будуть рятувати українців
Читать на русском

В Україні кількість лікарняних ліжок для пацієнтів хворих COVID-19 обмежена 52 тисячами.

Міністерство охорони здоров'я розробило 4 плани дій на різні сценарії темпів поширення коронавірусу COVID-19 в Україні, найгірший з яких припускає понад 20 тисяч хворих на добу.

Про це APnews пише з посиланням на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова на брифінгу 23 жовтня

За його словами, в Україні кількість лікарняних ліжок обмежена 52 тисячами.

"Ми розробляли різні сценарії розвитку подій - в тому числі, і сценарії щодо різкого зростання кількості хворих, і реагування системи охорони здоров'я. Коли ми говоримо про реагування системи охорони здоров'я, ми чітко усвідомлюємо, що кількість ліжок, яку ми можемо відвести під лікування хворих на COVID-19, обмежена 52 тисячами. Бо в нас інші хвороби не зробили канікул", - заявив міністр.

Як будуть рятувати українців на різних рівнях?

Степанов пояснив, що здатність медичної системи надавати допомогу оцінюється, виходячи з кількості тих, хто захворів за добу, із яких вираховується кількість (відсоток) тих, кого можуть госпіталізувати. Таким чином у МОЗ прорахували 4 "рівні" поширення хвороби.

1 рівень - добовий приріст хворих до 8 тисяч на добу, держава збільшує кількість ліжок у лікарнях і здатність медичної системи лікувати хворих. Україна зараз перебуває на цьому рівні.

2 рівень - коли добовий приріст хворих зросте до 10 тисяч осіб, МОЗ планує ввести практично всі 52 тисячі ліжок і може почати у деяких регіонах розгортати мобільні шпиталі.

3 рівень - до 15-ти тисяч нових хворих за добу, МОЗ буде змушений "ввести практично повний перелік обмежень, який передбачає червона зона, по всій країні". Не виключене розгортання мобільних шпиталів, повна мобілізація лікарів і медичних працівників, включаючи навіть інтернів.

4 рівень - коли кількість хворих може дійти до 20-ти тисяч на добу, а заповненість "ліжкового фонду" може скласти до 100%. За словами Степанова, в такому випадку МОЗ змушене буде "запроваджувати так звані протоколи вибору", коли лікар визначає, кого рятувати насамперед.

Голова МОЗ наголосив, що кількість медпрацівників обмежена, їх не можна "імпортувати" звідкись у критичній ситуації.

Як повідомляв APnews раніше, в Україні вже понад 7500 нових хворих COVID-19 за добу.

Новини партнерів

У Києві затримали студента, який надзюрив на меморіал Небесної Сотні
В аеропорту Бориспіль українець побився з прикордонниками