МОЗ порушує права людини забороною голосувати на виборах з температурою, - адвокат

МОЗ порушує права людини забороною голосувати на виборах з температурою, - адвокат
Ексклюзив
Читать на русском

Адвокат пояснив, що робити, якщо вам заборонили голосувати через температуру

Сьогодні міністр охорони здоров’я України Максим Степанов озвучив заходи, які мають бути вжиті під час проведення виборів 25 жовтня задля безпеки українців у період пандемії. Зокрема зазначив, що людина з ознаками респіраторних захворювань або з температурою вище 37,2 повинна буде покинути приміщення виборчої дільниці.

Виходить, що люди, які прийдуть з температурою на виборчу дільницю, не матимуть права голосувати. Зазначимо, що у деяких людей температура тіла 37,2 являється нормою.

В коментарі APnews адвокат Ярослав Гришин зазначив, що такі вимоги МОЗ порушують конституційні права людей.

“Виглядають дивними заяви про те, що особи з температурою тіла понад 37,2°С не будуть допущені до виборчих дільниць, оскільки наразі в Україні не введений ні воєнний, ні надзвичайний стан. Тому таке обмеження є прямим порушенням конституційного права громадян України на вибір органів місцевого самоврядування”, - сказав адвокат.

Проте зазначив, що особи, які мають симптоми респіраторних захворювань, під час голосування на виборчій дільниці повинні відповідально ставитися до оточуючих та дотримуватися всіх протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Що робити, якщо вам заборонили голосувати через температуру?

Адвокат радить громадянам пояснити членам виборчої комісії своє конституційне право. Воно гарантоване:

  • ч. 1 ст. 38 Конституції України - громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
  • ч. 1 ст. 64 Конституції України - конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. Окремі обмеження можуть бути встановлені лише в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Зазначимо, що раніше була інформація про те, що для людей з ознаками респіраторних захворювань на кожній з виборчих дільниць буде облаштовано відокремлену кабіну та виборчу скриньку для голосування. Як воно буде організовано насправді - дізнаємось вже 25 жовтня.

Раніше APnews писав, що на виборчі дільниці не пустять людей з температурою.

Новини партнерів

В Одеській області підірвали авто кандидата в депутати
У Рожкової забрали основні повноваження в НБУ