МОЗ оновило перелік програми “Доступні ліки”: додали ще 33 препарати

МОЗ оновило перелік програми “Доступні ліки”: додали ще 33 препарати
Читать на русском

До реєстру додали препарати, які виписують пацієнтам для профілактики інсульту та інфаркту.

Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”. В перелік додали 33 нових препарати. Про це APnews пише з посиланням на Нацслужбу здоров’я.

Зазначається, що до реєстру додали препарати, які виписують пацієнтам для профілактики інсульту та інфаркту, та тим, хто переніс ці захворювання.

“До реєстру додали три нові міжнародні непатентовані назви. Це - ацетилсаліцилова кислота, ніфедипін і варфарин. І це 24 нові торгові назви", - сказано в повідомленні.

У НСЗУ зазначили, що кількість лікарських засобів у реєстрі збільшилася на 33 позиції і тепер їх 297. При цьому 93 лікарські засоби пацієнти можуть отримати абсолютно безкоштовно, що на вісім більше, ніж в попередньому реєстрі. Інші ліки пацієнт отримує з невеликою доплатою.

Найбільша кількість у реєстрі лікарських засобів препарату метформін - 37 позицій. Його виписують пацієнтам з діабетом II типу.

Варто зазначити, що за програмою “Доступні ліки” пацієнтам відшкодовують вартість лікарських засобів для первинної та вторинної профілактики і лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і цукрового діабету II типу. Електронний рецепт на ліки в рамках програми виписує лікар первинної ланки, з яким пацієнт уклав декларацію.

Як повідомляв APnews раніше, вчені назвали найефективніші ліки від COVID-19.

Новини партнерів

Інфаркти та інсульти: інфекціоніст попередила про тяжкі наслідки COVID-19
У Києві 15-річна дівчинка впала з висотки на смерть - це другий випадок за тиждень у одному й тому ж районі