МОЗ на тлі поширення "Дельта"-штаму рекомендує скоротити інтервал між дозами CoronaVac

МОЗ на тлі поширення "Дельта"-штаму рекомендує скоротити інтервал між дозами CoronaVac
Читать на русском

Термін введення другої дози рекомендують скоротити до 14 днів.

На тлі поширення "Дельта"-штаму коронавірусу Міністерство охорони здоров'я рекомендувало скоротити термін введення другої дози вакцини CoronaVac/Sinovaс до 14 днів, що є мінімальним терміном, згідно з інструкціями компанії-виробника.

Відповідну рекомендацію оприлюднили у прес-службі МОЗ, передає APnews.

Повідомляється, що експерти МОЗ перед ухваленням відповідного рішення проаналізували рекомендації ВООЗ та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

"Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, - 14 днів", - йдеться у повідомленні.

Відомство аргументує останнім дослідженням 3-ї фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів. Результати цього дослідження, опублікованого у липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

Так, МОЗ рекомендує медикам, які вакцинують населення, запрошувати українців на друге щеплення через 14 днів. Самі пацієнти також мають право попросити зробити їм щеплення раніше.

Нагадаємо, APnews пояснював, чому скорочення терміну введення другої дози вакцини – не найкраща ідея.

Новини партнерів

В Україні хочуть ввести продаж сім-карток за паспортом
"Займаюся божевільним сексом": син Байдена заявив, що наркодилери вкрали у нього ноутбук з порнокомпроматом