МОЗ: Лікарі "швидкої" не робитимуть експрес-тестів на коронавірус

МОЗ: Лікарі "швидкої" не робитимуть експрес-тестів на коронавірус
Читать на русском

Як зазначили у міністерстві охорони здоров’я, екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки.

Експрес-тести для перевірки населення на захворювання коронавірусом будуть проводити у разі підозри на Covid-19 тільки лікарі певних закладів охорони здоров’я. про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України у Facebook.

"Якщо у вас є симптоми гострого респіраторного захворювання, телефонуйте до свого сімейного лікаря. Екстрена медична допомога виїжджає тільки на ургентні випадки. Медичні працівники екстреної допомоги НЕ БУДУТЬ проводити тест на Covid-19", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що експрес-тести будуть використовуватися лікарями закладів охорони здоров'я для "санітарного сортування", тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це необхідно для того, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. У випадку, якщо тест на грип виявиться позитивним, лікарі вживають відповідних заходів.

Якщо експрес-тест підтверджує наявність захворювання на коронавірус, лікарі мають взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Як зазначають у МОЗ, тільки після цього можна казати про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

Як повідомляє APNews, в Україну доставлять літаком партію тестів на коронавірус.

Новини партнерів

В Ізраїлі знайшли українські маски по $17
Зірка "бондіани" Куриленко заявила, що вилікувалась від коронавірусу і назвала симптоми