МОЗ анонсувало лікування COVID-19 "Біовеном". Медики стверджують, що в лікарні його навіть не завезли

МОЗ анонсувало лікування COVID-19 "Біовеном". Медики стверджують, що в лікарні його навіть не завезли
Ексклюзив
Читать на русском

Випробовувати препарат мають у 5 лікарнях країни, однак поки ні лікарі, ні прес-служба трьох лікарень, у яких анонсоване лікування «Біовеном», не володіють інформацією.

Міністерство охорони здоров’я України повідомило про початок випробувань у 5 лікарнях України препарату «Біовен» для боротьби з коронавірусом COVID-19. Про це йдеться в наказі МОЗ від 4 травня. Редакція APnews з’ясовувала деталі про програму у лікарнях, однак виявилось, що на місцях не знають коли чекати поставки препарату та початку дії програми.

Відомо, що випробування проводитимуть у 5-х медичних закладах країни:

  • Київська міська клінічна лікарня №17;
  • Київська міська клінічна лікарня № 4;
  • Білоцерківська міська лікарня №3;
  • Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня;
  • Міська інфекційна лікарня Одеської міськради, інфекційне боксове відділення №10.

Однак, лікарні Києва, Одеси та Львова з переліку вище наразі не забезпечені «Біовеном» для лікування хворих.

Міська інфекційна лікарня Одеської міськради знає про початок випробування препарату, проте поки саме випробовування там не почали через його відсутність.

"Нас поки включили тільки в перелік тих лікарень, де буде проходити тестування «Біовен». Поки що це тестування не почалося. Наразі у нас поки препарату «Біовен» немає," - повідомила Наталя Мальцева, речниця Одеської міськради.

Київська міська клінічна лікарня № 4 теж станом на сьогодні, 6 травня, препарату не має й інформацією щодо термінів його поставки не володіє.

"У нас його немає. Не знаємо коли мають його надати," - повідомила завідувач інфекційним відділенням.

У Львівській ОДА наразі лише ведеться робота по організації дослідницької програми.

"Мова йде про дослідницьку програму. На сьогоднішній день ведеться робота щодо підготовки дослідження і коли буде більш-менш відома якась інформація, ми зможемо її надати," - повідомив Начальник обласного штабу по ліквідації наслідків коронавірусної інфекції Андрій Романович Васько.

Конкретної інформації щодо лікування "Біовеном" у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні поки не знають.

«Поки ведуться переговорні процедури щодо архітектури дослідження, звідки будуть надаватися ресурси на забезпечення препаратом. Поки конкретної інформації сказати не можу», - додав Васько.

Варто зазначити, що вітчизняний препарат “Біовен” виробляє білоцерківська компанія ТОВ “Біофарма плазма”. Ціна одного флакону коливається у межах від 1000 до понад 8000 гривень, в залежності від кількості препарату.

Препарат являє собою розчин для інфузій, 1 мл якого містить 0,1 г імунологічно активної білкової фракції імуноглобуліну G.

МОЗ анонсувало лікування COVID-19 "Біовеном". Медики стверджують, що в лікарні його навіть не завезли

Як повідомляв APnews раніше, в Україні роблять тільки 5-6 тисяч тестів на день, однак для виявлення безсимптомних хворих на коронавірус їх необхідно робити в 12 разів більше. Про це розповів інфекціоніст Вадим Арістов.

Новини партнерів

Суперкомп'ютер виявив 4 препарати, які найефективніше борються з коронавірусом
Lady Gaga та Барак Обама з дружиною: YouTube проведе онлайн-випускний