Мовний омбудсмен звинуватив чиновників у ігноруванні державної мови та підігруванні агресору

Мовний омбудсмен звинуватив чиновників у ігноруванні державної мови та підігруванні агресору
Читать на русском

Кремінь заявив, що кількість звернень громадян про порушення мовного законодавства чиновниками залишається стабільно високою.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь через велику кількість звернень щодо порушень мовного законодавства чиновниками звинуватив їх у підігруванні агресору та ігноруванні української мови.

Про це Кремінь написав на власній сторінці у Facebook, передає APnews.

"Прикро констатувати, що у 2021 році, на 30-му році незалежності, стабільно високою залишається кількість звернень громадян щодо порушення мовного законодавства посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування", - написав мовний омбудсмен.

За його словами, скарги на чиновників становлять майже десяту частину від усієї кількості.

"Неприпустимо, коли в умовах війни на сході країни деякі посадовці ігнорують державну мову та підігрують агресорові", - додав мовний омбудсмен.

Крім того, Кремінь заявив, що "роль мовного закону складно переоцінити" та підкреслив, що "він має підтримку переважної більшості суспільства".

Варто зазначити, що 25 квітня 2019 року ухвалили Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Тоді за нього проголосували 278 парламентарів.

Як повідомляв APnews раніше, мовний омбудсмен вимагає забрати мандати у депутатів Харківської міськради через російську мову.

Читайте також:

Новини партнерів

Всі православні парафії в Україні належать ПЦУ, - Епіфаній
У Маріуполі антимасочника, який сокирою розгромив супермаркет, відправили за грати