Мовний омбудсмен знайшов ще один спосіб поширення української мови

Мовний омбудсмен знайшов ще один спосіб поширення української мови
Читать на русском

2021-й рік є роком української мови і це рішення повинно бути закріплено не лише номінально, вважає мовної омбудсмен Тарас Кремінь.

У 2021 році влада планує запустити безкоштовні курси української мови. Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв'ю мовного обмудсмена Тараса Креміня виданню "Цензор. нет".

За словами чиновника, безкоштовні курси мови допоможуть зробити його популярнішим.

"Я вважаю, що курси повинні бути для різних категорій безкоштовними. Головне - усвідомити для яких груп населення ми їх проводимо. Перш за все ми говоримо про ті категорії, які були охоплені можливістю навчання української мови. Скажімо, старше покоління, яке закінчувало радянські університети, професійна діяльність яких не була пов'язана із застосуванням української мови в документообігу або в діловодстві», - додав Тарас Кремінь.

Водночас мовний омбудсмен не виключає створення курсів і для інших категорій громадян.

«Звичайно, повинні бути курси для людей, які набули громадянство України. Очевидно, повинні бути і курси для громадян інших країн українського походження, які не переривають свої зв'язки з Україною. Курси повинні бути і для державних службовців, які відповідають за реалізацію державної політики", - додав захисник української мови.

Раніше APnews повідомляв, українська мова може стати офіційною в ЄС - мовної омбудсмен.

Новини партнерів

День Тетяни 2021: кращі привітання у віршах і листівках, історія і традиції свята
Нової партії не буде: радник Трампа розкрив його плани до 2022 року