Мовний омбудсмен вже місяць з'ясовує, чи треба карати Зеленського за російську на прес-марафоні. Документ

Мовний омбудсмен вже місяць з'ясовує, чи треба карати Зеленського за російську на прес-марафоні. Документ
Ексклюзив
Читать на русском

До Офісу Тараса Кременя за цей час надійшла лише всього одна скарга на президента, і її розгляд досі триває

Мовний омбудсмен вже місяць не може розібратися із прес-конференцією Володимира Зеленського, зокрема з тим, чи порушив президент норми закону про мову, спілкуючись із журналістами російською.

У відповідь на запит редакції APnews у Офісі уповноваженого ВР із захисту державної мови повідомили, що досі розбираються зі скаргою щодо прес-марафону гаранта. Нагадаємо, він пройшов ще 26 листопада.

Ми тоді одразу написали запит щодо ймовірного порушення президентом норм закону із функціонування державної мови. 3 грудня у Офісі Тараса Кременя нам дали відповідь, що до них надійшла лише одна скарга і вони почали її розгляд.

21 грудня ми звернулись ще раз - щоб дізнатись, який результат розгляду та чи будуть якось карати Зеленського. Але нам відповіли, що розгляд досі триває і наразі ще не встановлено, чи дійсно президент порушив закон.

"Питання щодо наявності або відсутності порушень Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у діях президента України під час участі у прес-марафоні 26 листопада, а також вжиття відповідних заходів реагування у межах компетенції Уповноваженого наразі опрацьовується Уповноваженим та Секретаріатом", - йдеться у відповіді, яку ми отримали 29 грудня, тобто через місяць після того, як відбувся прес-марафон.

При цьому у Кременя уточнили, що інших скарг на Зеленського після прес-марафону не надходило, тож на розгляді наразі лише одна.

Мовний омбудсмен вже місяць з'ясовує, чи треба карати Зеленського за російську на прес-марафоні. Документ

Зауважимо, що на сьогоднішній день стаття, яка передбачає штрафи для конкретних осіб, ще не працює. Проте суб'єкти господарювання вже штрафувати дозволено. Зазначимо, що з липня 2022 року штрафи для держслужбовців за порушення норм мовного закону становитимуть від 3400 до 6800 грн.

Раніше, як писав APnews, дитяча письменниця Лариса Ніцой заявляла, що буде скардитись до мовного омбудсмена щодо прес-марафону Зеленського, на якому він неодноразово вживав російську мову.

Новини партнерів

В Австралії кішкам мають намір заборонити гуляти на вулиці та штрафувати за порушення “комендантської години”
У Києві чоловік чиновниці МОН протаранив два авто, а потім погрожував "зв'язками" дружини - ЗМІ