Мовний омбудсмен схвалив стеження за депутатами Харкова через російську мову

Мовний омбудсмен схвалив стеження за депутатами Харкова через російську мову
Читать на русском

У квітні 2021 року чиновник заявив, що планує звернутися до політичних сил з вимогою позбавити мандатів тих політиків, які під час роботи використовують недержавну мову.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь схвалив стеження за депутатами Харківської міськради через часте вживання російської мови. Про це повідомляє APnews посиланням на відповідь чиновника членам ГО «Мова. Харків».

«На мою адресу вже надійшла значна кількість звернень про порушення Закону (про захист української мови). З огляду на викладене, на підставі зазначених звернень я почав процедуру здійснення коштів державного контролю за вживання державної мови під час роботи Харківської міської ради ... .Питання, пов'язані із захистом права громадян на отримання інформації та послуг в сферах суспільного життя, а також усунення перешкод і обмежень у використання державної мови, перебувають під моїм постійним контролем», - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь скаржився на харківських депутатів і раніше. У квітні 2021 року він заявив, що планує звернутися до політичних сил з вимогою позбавити мандатів тих політиків, які під час роботи використовують недержавну мову.

Мовний омбудсмен схвалив стеження за депутатами Харкова через російську мову

Раніше APnews повідомляв, мовний омбудсмен розповів, що потрібно робити з неукраїномовним депутатами.

Новини партнерів

В Україні частина регіонів може перейти в "зелену" зону - Шмигаль
Від "слова не дадуть" до "сходила б чисто пожерти" - реакція журналістів на анонсовану прес-конференцію Зеленського