"Мовний" омбудсмен Кремінь засудив гімн Одеси і російськомовного мера Труханова

"Мовний" омбудсмен Кремінь засудив гімн Одеси і російськомовного мера Труханова
Читать на русском

Кремінь висловив претензію до мера Одеси Геннадія Труханова, який часто переходить на російську мову, чим порушує закон.

"Пісня про Одесу" з оперети "Біла акація", яку вважають гімном Одеси, написана російською мовою, а тому не може бути символом українського міста.

Про це йдеться в першому в історії нашої країни щорічному публічному звіті Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня, передає APnews.

"Потребує приведення у відповідність до Закону рішення Одеської міської ради від 16.04.2013 № 3297-VI "Про затвердження Положення про символіку міста Одеси та символів Одеського міського голови" 26, яким затверджено російськомовну композицію "Пісня про Одесу" з радянської оперети "Біла акація" як гімн міста і розміщений на сайті Одеської міської ради російською мовою", - йдеться в звіті.

Також Кремінь висловив претензії до мера Одеси Геннадія Труханова, який часто переходить на російську мову, чим порушує закон.

Так, в публічному звіті зазначено, що під час офіційних заходів мер Труханов допускає репліки на російській мові, хоча засідання веде українською. Також російську мову на сесіях міськради активно використовують мер Маріуполя Вадим Бойченко і мер Дніпра Борис Філатов, заявляє омбудсмен.

"Такий формат спілкування є не тільки порушенням норм мовного законодавства, а й формує враження, що українською мовою відтворюється процедурно-регламентна, другорядна інформація, а російська вживається при донесення важливих сутнісних і змістовних речей", - зазначено в звіті.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, мовний омбудсмен вимагає забрати мандати у депутатів Харківської міськради через російську мову.

Новини партнерів

Байден знову потрапив в конфуз, "загубивши" маску в кишені брюк. Відео
Зірку "Доктора Хто" звинуватили в сексуальному насильстві 20 жінок - розслідування