Мовний омбудсмен домігся покарання бійців ЗСУ за російську мову

Мовний омбудсмен домігся покарання бійців ЗСУ за російську мову
Читать на русском

Винуваті військові нібито відмовлялися говорити українською мовою та погрожували школяреві "бесідою".

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь домігся покарання військовослужбовців ЗСУ, які відмовилися говорити українською мовою під час спілкування з учнями в школі м. Дніпро. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву чиновника.

«За зверненням Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя Міністерство оборони України провело службове розслідування щодо ситуації, яка склалася 18 лютого 2021 в комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа № 11» Дніпровської міської ради за участю військовослужбовців Збройних Сил України», - йдеться у повідомленні.

Після проведення розслідування, офіцеру Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба було оголошено "про неповну службову відповідність", по іншим винним посадовим особам прийняті кадрові рішення".

Про який скандал йде мова?

18 лютого 2021 року в школі Дніпра стався мовний скандал за участю військових, які прийшли туди, щоб заохотити учнів вступати до військових вишів. Військовослужбовці отримали зауваження від школяра за спілкування російською мовою, а почали у відповідь погрожувати хлопцеві «бесідою».

Раніше APnews повідомляв, мовний омбудсмен розповів, що потрібно робити з неукраїномовним депутатами.

Новини партнерів

"Вирубив" одним ударом і втік: у Києві кур'єр служби доставки накинувся на чоловіка - відео
Естонія припинила вакцинацію людей молодше 60 років препаратом AstraZeneca