Мова нацменшин не повинна дискримінуватись: нардеп заступилася за закон Бужанського

Мова нацменшин не повинна дискримінуватись: нардеп заступилася за закон Бужанського
Ексклюзив
Читать на русском

Гриб додала, що навчання на мовах меншин з Європейського союзу скасовують тільки в 2023 році, а навчання російською - у 2020 році

Народний депутат Вікторія Гриб заявила, що закон Бужанського про використання російської мови при навчанні в школах не зазіхає на українську мову. Про це вона повідомила в коментарі кореспонденту APnews.

Гриб додала, що навчання на мовах меншин з Європейського союзу скасовують тільки в 2023 році, а навчання російською - у 2020 році, тому закон потрібно було прийняти.

"Я досі не можу зрозуміти, чому закон пана Бужанського викликав такий ажіотаж. Закон ні в якому разі не зазіхає на українську мову. Українська мова повинна бути єдиною державною мовою в Україні. І тут немає ніяких заперечень. Єдине, про що говорить закон Бужанського, ні в якому разі мова нацменшин не повинен дискримінувати. у нас про це говорять 10 і 11 статті Конституції. як ми можемо їх порушувати. і чомусь саме мови нацменшин з Євросоюзу, тільки з 2023 року скасовують навчання в школах на цих мовах. А російська мова - тут повна дискримінація з 2020 року. Я вважаю абсолютно нормальний закон і його треба було приймати", - підкреслила депутат.

Як повідомляв APnews, у Києві на "мовному" мітингу відбулися сутички активістів і поліції.

Новини партнерів

У Києві стався вибух біля входу до станції метро "Шулявська": є постраждалий
Топ-менеджером Укрзалізниці став Романюк, який кинув яйцем у Януковича