Московський суд визнав Фонд боротьби з корупцією і Штаби Навального "екстремістськими організаціями"

Московський суд визнав Фонд боротьби з корупцією і Штаби Навального "екстремістськими організаціями"
Читать на русском

На таке рішення суду вже відреагували в США

Московський міський суд визнав Фонд боротьби з корупцією і Штаби Навального екстремістськими організаціями. Таким чином суддя задовольнив позов прокурора.

Про це APnews пише з посиланням на повідомлення Мосміськсуду.

Рішення має на увазі заборону на фінансову, інформаційну і виборчу активності. Крім того, забороняється проводити політичні акції.

При цьому наголошується, що рішення суду про заборону діяльності ФБК і штабів Навального має бути виконане не через місяць, а відразу. Захист же має намір його оскаржити.

Відзначимо, що на таку заяву суду вже відреагували в США. На офіційному сайті Білого дому сказано, що рішення засуджують, так як воно "піддає співробітників, волонтерів та тисячі прихильників по всій Росії ризику кримінального переслідування і ув'язнення".

Додали, що це не перший випадок, коли російська влада називає групи «екстремістськими», щоб затаврувати прихильників і виправдати зловживання проти них.

"Ми закликаємо Росію припинити зловживання терміном «екстремізм» для цілей ненасильницьких організацій, припинити репресії щодо пана Навального і його прихильників і дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань по повазі і забезпеченню прав людини і основних свобод", - йдеться в повідомленні.

За що посадили Навального?

У 2014 році Олексія Навального та його брата Олега визнали винними в шахрайстві та легалізації злочинних коштів: за версією слідства, вони переконали компанію «Ів Роше» укласти невигідний контракт.

У результаті Олексій Навальний був засуджений до трьох з половиною років умовно і п'яти років випробувального терміну. Опозиціонери назвали цей процес політично мотивованим. У 2017 році ЄСПЛ визнав вирок несправедливим.

11 січня 2021 року ФСВП попросила суд замінити пану Навальному умовний термін на реальний. Відомство вважає, що він порушив умови випробувального терміну.

Після цього у Росії люди вийшли на мітинги у підтримку Навального. Масові акції протесту проти арешту пройшли в різних містах Росії 23 і 31 січня. 23 числа було затримано майже 3,5 тисячі осіб, 31 січня – більше 5 тисяч, в тому числі більше 80 журналістів. Варто зазначити, що це рекордні цифри затриманих у Росії як мінімум за 10 років.

Як повідомляв APnews раніше, Навальний розповів, за що йому виписують догани у колонії.

Читайте також:

Новини партнерів

В Індії житловий будинок впав на сусідню будівлю, 11 загиблих - серед них 8 дітей
В Південній Кореї багатоповерхівка обвалилася на автобус з пасажирами, загинуло 9 осіб - фото