МОН: студенти зможуть за гроші перескладати іспити і повторно прослуховувати навчальні курси

МОН: студенти зможуть за гроші перескладати іспити і повторно прослуховувати навчальні курси
Читать на русском

Відтепер "можна офіційно заплатити в касу університету для того, щоби університет виплатив викладачеві зарплату, і студент ще раз міг прослухати цю дисципліну та підійти до екзамену".

З ухваленням нового закону про вдосконалення вищої освіти українські студенти отримали можливість офіційно перескладати іспити та повторно прослуховувати навчальні курси, заплативши через касу університету. Як працюватиме ця система, в ефірі Радіо НВ розповів заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

"Тобто можна офіційно заплатити в касу університету для того, щоб студент ще раз міг прослухати цю дисципліну та підійти до екзамену. Тоді він приєднується до того молодшого курсу, який слухає цю дисципліну наступного року, і з ним відвідує пари та здає екзамен. Таким чином, це дисциплінування і студентів, і університетів. Вартість цієї послуги дуже легко калькулюється: потрібно виокремити вартість конкретної дисципліни в кредитах і перерахувати в гривні", - відзначив Стадний.

З його слів, тоді він отримав незалік за курсову роботу і, звісно ж, "злетів" зі стипендії. "Але це було моїм свідомим вибором. Наступного року на початку семестру я заплатив університету, здається, 300 гривень, за перездачу", - розповів заступник голови МОН.

"Вага навчальних дисциплін чи курсових робіт вимірюється у так званих кредитах Європейської кредитно-трансферної системи - ECTS. Я офіційно сплатив в касу університету гроші за дозвіл ще раз спробувати скласти курсову. У даному випадку це курсова, але в інших випадках це може бути дисципліна", - вів далі він.

Новини партнерів

"Слуги народу" на засіданні фракції обговорили звіт української делегації у ПАРЄ та інші питання
Рада призначила нового віце-прем'єр-міністра та звільнила Бабак: подробиці