МОН скасувало атестацію для учнів 4 та 9 класів у 2021 році - заява

МОН скасувало атестацію для учнів 4 та 9 класів у 2021 році - заява
Читать на русском

У відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, просто зроблять запис "звільнений(а)".

З огляду на пандемію коронавірусу та численні звернення освітян, батьків і дітей прийнято рішення щодо звільнення від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році учнів 4 и 9 классов.

Про це APnews пише з посиланням на заяву міністра освіти Сергія Шкарлета.

Заявив, що відповідний наказ МОН №273 зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Рішення ухвалено "у зв’язку з установленням режиму надзвичайної ситуації".

Шкарлет додав, що у відповідному документі про освіту учнів, звільнених від ДПА, необхідно зробити запис "звільнений(а)".

"Таке рішення сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19", - сказав міністр.

Рішення набуде чинності у день його публікації в "Офіційному віснику України".

Нагадаємо, йдеться про абзац другої частини п’ятої статті 17 Закону України "Про повну загальну середню освіту", відповідно до якої кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти. Потрібно здати екзамен з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Проте пунктом 6 розділу IV Порядку проведення ДПА встановлено, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою. Що, власне, і сталося.

APnews також писав, як працюватимуть школи та інші заклади освіти під час весняних канікул.

Новини партнерів

"Немає виходу": у Києві можуть посилити карантин через COVID-19
Майдан, Приватбанк і Гандзюк. Генпрокурор Венедіктова назвала три "досягнення", якими пишається за рік роботи