МОН просить Зеленського ініціювати скасування ДПА для учнів 11 класів - Шкарлет

МОН просить Зеленського ініціювати скасування ДПА для учнів 11 класів - Шкарлет
Читать на русском

Глава МОН зазначив, що простим наказом неможливо вирішити долю ДПА.

Учні випускних класів будуть складати ДПА у формі ЗНО цього року. Повністю його скасувати неможливо, адже необхідне схвалення окремого закону.

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час брифінгу, передає APnews.

"Законодавством визначено, що обов’язковим є проходження Державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, а також встановлено, що Державна підсумкова атестація має здійснюватись у формі Зовнішнього незалежного оцінювання окрім окремих випадків, визначених законодавством", - наголосив Шкарлет.

Крім того, глава МОН зазначив, що простим наказом неможливо вирішити долю ДПА.

"Це означає, що наказом Міністерства освіти і науки питання про державну підсумкову атестацію для здобувачів повної загальної середньої освіти, тобто 11 класів, вирішити неможливо. Це може бути виключно ухвалений відповідний закон", - зауважив Шкарлет.

За його словами, на сьогодні МОН звернулось до президента України з ініціативою подати як першочерговий законопроект для впорядкування питання проходження ДПА у формі ЗНО здобувачам повної загальної середньої освіти.

Як повідомляв APnews, у МОН пояснили, чи можна відмовитися від вивчення християнської етики у школі.

Новини партнерів

У НСЗУ пояснили, до яких лікарів українці можуть звернутись без направлення
Ситуація критична. У Миколаєві лікарні переповнені пацієнтами з COVID-19