МОН готує для школярів "зелені" і "змішані" уроки з 1 вересня

МОН готує для школярів "зелені" і "змішані" уроки з 1 вересня
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі МОН спільно зі Швейцарією для вчителів розробляє повчальні відео уроки стосовно того, як проводити дистанційне навчання.

Вчителі передпенсійного і пенсійного віку, котрі не мають комп’ютеру та достатніх навичок роботи з ним, зможуть пройти онлайн-курс з дистанційного навчання у школах, де вони працюють.

Про це кореспонденту APnews розповіла заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Вчителі поважного віку не завжди можуть самотужки впоратися з комп’ютерними програмами, не кажучи вже про те, що у багатьох з них може просто не бути комп’ютера, попри наявність великої кількості книг вдома. На тлі цього й виникло питання щодо забезпечення дистанційного навчання в умовах пандемії.

Втім, Любомира Мандзій наполягає, що такі вчителі успішно проходять онлайн-курси.

"Цей курс буде розрахований як для вчителів, як для викладачів закладів професійної освіти, а також для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти. На EdEra буде розміщено цей онлайн-курс. Кожен зможе пройти курс. Він створений для того, щоб познайомити вчителів або ж оновити це в пам’яті і відпрацювати навички, які пов’язані з використанням технологій дистанційного навчання і змішаного навчання. Найближчим часом, коли ми закінчимо зйомки, буде велика інформаційна кампанія щодо можливості і, власне, проходження цього курсу педагогічними працівниками", - зазначила заступник міністра освіти і науки.

За словами Мандзій, наразі спільно зі Швейцарією для вчителів розробляються повчальні відео уроки стосовно того, як проводити дистанційне навчання.

Щодо питання маскового режиму з початку навчального року, то Міносвічи чекає на рішення головного санітарного лікаря. Ймовірніше за все, за її словами, вчителі носитимуть маски. На рахунок дітей поки що однозначної відповіді немає.

"Найближчим часом буде оприлюднено постанову головного державного санітарного лікаря і виключно в цій постанові будуть передбачені умови, в яких ми будемо навчатися у навчальному році. Є передбачена термометрія. При вході має відбуватися вимірювання температури і педагогічних працівників, і здобувачів освіти. Щодо масок – в масках мають бути вчителі", - розповіла Любомира Мандзій.

Вона додала, що наразі ділити великі класи не збираються, проте остаточне рішення має бути прописане в постанові головного санлікаря.

Мандзій також анонсувала збільшення кількості "зелених уроків" на відкритому повітрі, а не в кабінетах.

Як раніше повідомляв APnews, Олексій Гарань вважає, що заплямована репутація в.о. глави Міносвіти Шкарлета може суттєво "вдарити" по репутації уряду і Зеленського.

Новини партнерів

Прохолода та дощі. Якою буде погода в серпні 2020 року - прогнози синоптиків по регіонах
В Україні різко збільшать мінімальну зарплату у наступному році: Кабмін назвав суми