Молебні будуть, а ікони не цілуйте: Як будуть працювати церкви при "коронавірусному карантині"

Молебні будуть, а ікони не цілуйте: Як будуть працювати церкви при "коронавірусному карантині"
Читать на русском

Церква вважає виправданою відмову від цілування святинь - досить просто поклону.

Українські церкви не скасовуватимуть масові богослужіння через введення карантину. Про це повідомили в прес-службах Української греко-католицької церкви та Православної церкви України.

За словами глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, на час карантину дозволили не цілувати ікони. При цьому він закликав усіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах.

Крім того, настоятель додав, що Українська греко-католицька церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади й санітарних служб, а також заохочуватиме священників відповідати на прохання людей і приділяти їм таїнства сповіді та причастя вдома.

Також Блаженніший Святослав заявив, що під час карантину можна користуватися трансляціями богослужінь "за допомогою сучасних засобів комунікації".

У свою чергу, в прес-службі ПЦУ відзначили, що з розумінням ставляться до рекомендацій і рішень держави, але не бачать підстав "приймати узагальнене обмеження на проведення регулярних богослужінь", тому масові богослужіння скасовувати не будуть. При цьому в церкві підтримали відмову цілувати святині - досить поклону.

Крім цього, ПЦУ рекомендує використовувати дезінфікуючі засоби для підтримки чистоти ікон і інших святинь, а під час прийняття причастя дозволили використовувати одноразові стакани або обмежитися споживанням тільки антидора.

Також вірянам порадили залишатися вдома, якщо у них є якісь симптоми захворювання.

"У відношенні до ситуації, що виникла у зв'язку з пандемією, слід уникати двох крайнощів - як ігнорування реальної небезпеки, так і впадання в паніку", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв APNews, за невиконання постанови про карантин загрожує кримінальна відповідальність.

Новини партнерів

Хворі на коронавірус залишаються переносниками хвороби понад місяць - дослідження
Заборона пересування: у МОЗ повідомили про посилені заходи у разі поширення Covid-19