Молдавія на місяць ввела режим надзвичайного стану через нестачу природного газу

Молдавія на місяць ввела режим надзвичайного стану через нестачу природного газу
Читать на русском

Введена міра передбачає особливий режим закупівлі природного газу в прискореному режимі, створення оперативних інструментів зі збору платежів зі споживачів за використаний газ та інші кроки.

Парламент Молдови ухвалив рішення ввести режим Надзвичайного стану через критичну нестачу природного газу.

Рішення про режим НС було прийнято в п'ятницю, 22 жовтня. Діяти воно буде 30 днів, до 20 листопада. Пише APnews.

Таким чином в Молдаві діятиме прискорений режим закупівлі газу, а кошти на це виділять з державного бюджету. Крім того, створять оперативні інструменти зі збору платежів зі споживачів за використаний газ.

Комісія по режиму НС зможе приймати будь-які екстрені заходи. У тому числі вводити режим так званого раціонального споживання палива.

Варто відзначити, влада країни офіційно оголосила, що домовленості щодо газу з "Газпромом" немає, як немає і впевненості в тому, що вона взагалі буде досягнута. В уряді намагаються знайти альтернативу.

1 жовтня "Газпром" продовжив контракт з Молдовою на поставку газу на місяць, ціна виросла до 790 доларів за 1000 кубометрів. 6 жовтня "Молдовагаз" повідомила, що споживання перевищує поставки.

13 жовтня в Молдові був введений "режим тривоги" через ситуацію у газовому секторі, який можна вважати підготовчим кроком до оголошення надзвичайного стану.

Раніше APnews повідомляв, Молдова оголосила режим підвищеної готовності через газову кризу, країна готується до переговорів з Україною.

Новини партнерів

Велосипедист виконав смертельний трюк на лопаcті вітряка на висоті у 220 метрів. Відео
Санкції не працюють: ГБР розкрила контрабандистів з "реєстру РНБО", які знову промишляють