Між Україною та Польщею розпочався віртуальний реверс газу

Між Україною та Польщею розпочався віртуальний реверс газу
Читать на русском

Наразі почалися поставки газу з Польщі через ГВС Дроздовичі

Генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон повідомив, що між Україною та Польщею почав працювати віртуальний реверс газу. Про це Макогон написав на своїй сторінці у Facebook.

Наразі почалися поставки газу з Польщі через ГВС Дроздовичі.

"Скажімо, якщо є заявка на транзит газу з РФ до Польщі в обсязі 9 млн куб. м на добу і в цю ж добу є заявка на імпорт газу з Польщі в обсязі 2 млн куб. м, то фактично транспортується через кордон лише 7 млн куб м (9-2)", - йдеться в повідомленні.

Раніше Україна була фізично змушені вивозити всі обсяги газу в Польщу через Дроздовичі та завозити потрібні обсяги тому через пункт Германовичі. Через це потрібні були витрати на прокачування газу, обсяги постачань були обмежені технічними можливостями трубопроводу Германовичі.

"Зараз таких обмежень немає, і ми можемо шляхом віртуального реверсу імпортувати весь обсяг газу, який фізично йде з України в Польщу (зараз це 9 млн куб. м в добу, в минулому році середній транзит в Польщі був 12 млн куб. м)", - додав Макогон.

Імпорт з Польщі включає в себе імпорт газу з польського LNG терміналу. Макогон зазначив, що Україна може імпортувати шляхом віртуального реверсу до 9 млн куб м на добу або 3,3 млрд куб. м газу з польського терміналу.

Коментарі

Новини партнерів

Пєсков: зустріч Путіна з Зеленським в даний час не планується
Розмір декретних виплат в Україні торік зріс майже на 23%