У квітні понад 10 мільйонів українців отримають надбавки до пенсії

У квітні понад 10 мільйонів українців отримають надбавки до пенсії
Читать на русском

Надбавки у 1 000 гривень та індексацію проведуть в автоматичному режимі, пенсіонерам не потрібно нікуди звертатися.

Пенсійний фонд виплатить по 1 000 гривень надбавки до звичайної пенсії понад 10 мільйонам осіб. У травні проведуть індексацію пенсій на 11% для 7,5 млн осіб і введуть надбавку для літніх пенсіонерів. Про це повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна під час брифінгу у понеділок, 23 березня.

"Буде здійснена одноразова виплата по 1 000 гривень пенсіонерам, у яких пенсія не досягає 5 000 гривень. Таких пенсіонерів у нас більше 10 мільйонів. Таку ж виплату отримають більше 400 тисяч одержувачів соціальної допомоги, які отримують її замість пенсій. Це люди, у яких є інвалідність з дитинства, діти з інвалідністю та одержувачі соціальних пенсій", — сказала Лазебна.

За її словами, у травні після індексації підвищені пенсії отримають 7 млн пенсіонерів. Доплата людям похилого віку, яким виповнилося 80 років, становитиме 500 гривень. Вона буде щомісячною.

Надбавки та індексацію проведуть в автоматичному режимі, пенсіонерам не потрібно нікуди звертатися.

Також у Міністерстві соціальної політики пообіцяли перевести пенсіонерів на банківську систему отримання пенсій і навчити кожного користуватися послугами онлайн.

"Ми готуємо сьогодні рішення про те, щоб максимально допомогти пенсіонерові опанувати і перевести їх на банківську систему. Ми такий навіть хочемо запропонувати проект, який буде називатися “Допомога літній людині", - сказала Лазебна.

відзначається, що такий проект допоможе пенсіонерам отримати виплати на банківську картку, щоб вони могли оплатити цією карткою онлайн-послуги, замовити продукти харчування, ліки, тощо.

Як повідомляв APNews, у травні в Україні підвищать пенсії для 7 млн осіб.

Новини партнерів

Відразу кілька нардепів заявили, що глава МОЗ Ємець скоро піде у відставку
ДБР допитає колишнього прем'єра Гончарука через експорт масок