Міноборони про ініціативу Кличка: Створення штабів тероборони – завдання військових

Міноборони про ініціативу Кличка: Створення штабів тероборони – завдання військових
Читать на русском

"Кожен повинен займатися своєю справою", наголосив Резніков.

Створення штабів територіальної оборони є виключно компетенцією військових, тож голови громад не формуватимуть їх. Таким чином меру Києва Віталію Кличку дали зрозуміти, що він не може формувати у столиці штаб тероборони, про який він заявив напередодні.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає APnews з посиланням на прес-службу Міноборони.

"Є чітка вертикаль Сил територіальної оборони. Її формують військові. Голови громад не очолюють формування Сил територіальної оборони і повинні діяти в межах своїх компетенцій", - підкреслив голова відомства.

За його словами, закон Про основи національного спротиву визначає, що організація та виконання завдань тероборони належить Силам територіальної оборони як складової частини Збройних сил України.

Крім того, Резніков підкреслив, що етапи та порядок створення і розвитку Сил тероборони ЗСУ визначаються головнокомандувачем Збройними силами України.

"Командування сил територіальної оборони ЗСУ організовує створення та забезпечення функціонування системи управління територіальною обороною та здійснює контроль за її станом. Будь-які структури, створені посадовими особами органів місцевого самоврядування, не входять до складу Сил територіальної оборони ЗСУ. Місцеві державні адміністрації беруть участь, а не створюють самостійно штаби тероборони", - наголосив голова оборонного відомства.

Резніков також додав, що Міністерство оборони входить на практичну стадію реалізації положень територіальної оборони.

"І важливо, щоб кожен розумів, де його компетенція починається і де завершується. У питаннях оборони не може бути ніякої двозначності. Отже, перше і єдине, що всі повинні запам'ятати - створення Сил територіальної оборони як окремого потужного компонента всеосяжної оборони у складі Збройних сил України - це виняткова компетенція військових, їх функція", - додав міністр і зазначив, що на фінальній стадії затвердження знаходиться комплекс нормативно-правових актів з реалізації положень Закону.

"Ми очікуємо найближчим часом, буде створена необхідна база для практичного здійснення закону Про основи національного опору вже з 1 січня 2022 року. Не буде ніяких пауз, прискориться системна робота, де кожен повинен займатися своєю справою", - наголосив Олексій Резніков.

Варто зазначити, як писав APnews, відповідне роз'яснення від міністра оборони прозвучало одразу після заяви голови КМДА Віталія Кличка про те, що Київ готується створити штаб тероборони на випадок "найгіршого сценарію" через РФ.

Новини партнерів

Росія та США проведуть переговори щодо України: у Білому домі назвали дату
У Тернополі на будівлі ОДА повісили гігантський банер із Бандерою. Відео