Мінкульт просить зупинити закупівлю скандальної книжки із сексистськими порадами за бюджетні гроші

Мінкульт просить зупинити закупівлю скандальної книжки із сексистськими порадами за бюджетні гроші
Читать на русском

У відомстві зазначили, що виступають проти цензури і така література має місце бути, проте купувати її за гроші платників податків - недоречно

Мінкульт прокоментував закупівлю для бібліотек скандальної книжки Марини Ланге "Щоб у 16 не було запізно" із сексистськими порадами. Кажуть, що “в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам”, але купувати таку літературу за державний кошт - недоречно.

Про це APnews пише з посиланням на заяву Міністерства культури.

"Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам. Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури у будь-якому її прояві. Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків", - наголосили у МКІП.

Підкреслили, що книга Марини Ланге підтримує усталені гендерні стереотипи, а тому міністр культури Олександр Ткаченко вже звернувся до Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес її закупівлі.

"Забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи", - резюмували в міністерстві.

Нагадаємо, APnews писав, що Український інститут книги за державний кошт планував закупити примірники "Щоб у 16 не було запізно" із сексистськими порадами. У книжці авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що "відповідає" уявленням про жіночність і мужність.

Новини партнерів

Через загострення ситуації на Донбасі обмежили рух поїздів, людей евакуювали
Плавець Євген Богодайко завоював для України четверте "золото" на Паралімпіаді в Токіо