Мін'юст пропонує ввести новий вид покарання замість в'язниці

Мін'юст пропонує ввести новий вид покарання замість в'язниці
Читать на русском

В Україні пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання.

Міністерство юстиції України спільно з європейськими партнерами розробили проекти законів, що спрямовані на індивідуалізацію системи покарань та розширення переліку видів покарань, альтернативних позбавленню волі.

Про це APnews повідомляє з посиланням на Мін'юст.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, відповідна ініціатива сприятиме зменшенню кількості ув'язнених у місцях позбавлення волі, а також забезпечить виправлення правопорушників без ізоляції від суспільства.

Так, Мін'юст пропонує запровадити новий вид покарання – пробаційний нагляд. Очікується, що пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання.

Пробаційний нагляд вводитиметься в тих випадках, де наразі суд в якості покарання призначає обмеження волі або арешт. Зокрема, це застосовуватиметься до осіб, які скоїли нетяжкі злочини.

Наголошується, що пробація не замінюватиме покарання у вигляді позбавлення волі. Якщо суд призначив людині такий вид покарання як виправні роботи чи штраф, пробація може бути застосована в якості додаткового покарання.

Варто зазначити, що Служба пробації існує в Україні вже 5 років. Лише з початку 2020 року через неї пройшло 105 тисяч правопорушників, 58 тисяч перебуває на обліку органів пробації на цей час.

Дані Міністерства юстиції свідчать про те, що відсоток рецидиву серед людей, які перебувають під наглядом пробації, наразі становить 1,3%, ще близько 3% осіб ухиляються від відбування покарання або порушують умови покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Один ув'язнений коштує державі більше 10 тисяч гривень на місяць. Якщо ж говорити про пробацію, то це в десять разів менші витрати - 900 гривень на місяць. Рівень витрат нижчий, тому що держава працює з ним на волі, а не витрачає кошти на його утримання, харчування, комунальні послуги тощо.

"Наразі система виконання покарань в Україні сфокусована на ізоляції людини, на фізичному унеможливленні вчинення нею повторного злочину протягом певного періоду. В той час, як основний фокус, що підтверджується міжнародним досвідом, має бути на ресоціалізації злочинця, на корегуванні його поведінки у суспільстві.

Така незбалансованість системи і внутрішня нелогічність призводить до того, що в Україні і кількість рецидивів, і рівень злочинності загалом залишаються високими.

Наше завдання – змістити фокус системи виконання кримінальних покарань і забезпечити безпеку суспільства", - наголосив Денис Малюська.

Як повідомляв APnews, ув'язнених у тюрмах не тестують на COVID-19.

Новини партнерів

Примус до конкретизації: Арестович пояснив, як "придумали" дату виборів в ОРДЛО на 31 березня
У Львові поліцейський за кермом позашляховика зніс дитячий майданчик