Мін'юст побудує «норвезьку в'язницю» в Умані, - Малюська

Мін'юст побудує «норвезьку в'язницю» в Умані, - Малюська
Читать на русском

"Ми консультуємося з норвежцями, оскільки вони найпросунутіші у цьому плані", - заявив міністр юстиції.

Міністерство юстиції України планує побудувати в Умані модельну в'язницю, спроектовану за норвезьким зразком. Про це повідомляє APnews з посиланням на коментар глави Мін'юсту Дениса Малюськи виданню "Страна".

«Ми вважаємо, що людину потрібно занурювати в те, що її чекає при виході. Починаючи з самого простого: в модельній в'язниці у ув'язнених буде кухня, їм потрібно буде самим планувати свій бюджет, вони будуть займатися спортом. Там не буде жорсткої тюремної ієрархії, але контроль буде досить високим за рахунок сучасних технологій. Можливо, впровадимо спеціальні електронні браслети, які відстежуватимуть пересування ув'язнених. Ми ще визначаємося з місцем, але попередньо, це буде Умань. Там є неробоча в'язниця, її закрив попередній склад міністерства. Але сам будинок в хорошому стані, там раніше була жіноча в'язниця», - розповів міністр.

Як уточнив Малюська, в основу згаданої концепції в'язниці ліг норвезький досвід.

"Буде проводитися індивідуальна робота не лише з ув'язненими, але і зі співробітниками в'язниці. Нам не підійдуть старі кадри - швидше за все, для нової системи потрібні будуть нові співробітники, випускники академії. Можливо, вийде відправити співробітників на стажування за кордон. Ми консультуємося з норвежцями, оскільки вони найпросунутіші в цьому плані, у них мало не всі країни Східної Європи отримують консультації. Буде у нас в Умані "маленька норвезька в'язниця", - додав глава Мін'юсту.

Раніше APnews повідомляв, Мін'юст створить рейтинг українських в'язниць.

Новини партнерів

Після Гондурасу та Зімбабве. Україна "пасе задніх" у світовому рейтингу темпів вакцинації від COVID
Курив і холоднокровно спостерігав за пошуками: з'явилося відео про вбивцю 7-річної Маші Борисової