Мін'юст підтвердив, що тисячі афганських біженців можуть розмістити в трьох тюремних колоніях

Мін'юст підтвердив, що тисячі афганських біженців можуть розмістити в трьох тюремних колоніях
Ексклюзив
Читать на русском

Мова йде про колонії в Черкасах, Чернігові та Кременчуці

Афганських біженців в Україні збираються розміщувати в тюремних колоніях. Інформацію у відповідь на запит APnews офіційно підтвердили в Міністерстві юстиції України.

Розповіли, що ініціатором розміщення біженців з Афганістану в колоніях спочатку виступило Міністерство внутрішніх справ. Як нам повідомили в Мін'юсті, МВС звернулося до них з листом і запропонувало розмістити іноземців в Бучанській виправній колонії №85 та Ірпінському виправному центрі №132.

Однак окремі приміщення в'язниці в Ірпені зараз виставлені на продаж (в рамках масштабного розпродажу в'язниць), а в Бучанській колонії відсутня гаряча вода і опалення, тому Мін'юст цю пропозицію відкинув і запропонував альтернативу - інші колонії.

"Окреме майно Ірпінського виправного центру виставлено на приватизацію, а у Бучанській колонії відсутнє теплопостачання і приміщення там не відповідають належним умовам проживання", - розповіли в Департаменті виконання кримінальних покарань.

На даний момент розглядаються три в'язниці - Чернігівська виправна колонія №44, Черкаська колонія №62 та колонія в Кременчуці №69.

Пропозиція розмістити афганських біженців в цих трьох тюрмах Мін'юст уже передав Кабміну. Уряд повинен буде його розглянути і прийняти остаточне рішення. Зауважимо, що у своєму листі МВС запитувало про розміщення близько 5000 осіб.

Мін'юст підтвердив, що тисячі афганських біженців можуть розмістити в трьох тюремних колоніях

Раніше APnews писав, де зараз розмістили афганських біженців. У Міграційній службі розповіли, що евакуйовані з Афганістану іноземці перебувають на обсервації.

Новини партнерів

Україна має один із найнижчих показників вакцинації в Європі, – Світовий банк
Зеленський утворив Раду з молодіжних питань: хто увійде до її складу