Мін'юст не буде виконувати рішення суду та залишить Ситника директором НАБУ

Мін'юст не буде виконувати рішення суду та залишить Ситника директором НАБУ
Читать на русском

Міністр юстиції Малюська детально пояснив позицію міністерства в цьому питанні

Суд постановив звільнити директора НАБУ Ситника і відкрити проти нього кримінальну справу. Він звернувся зокрема і до Мін’юсту з вимогою видалити з Єдиного держреєстру відомості про Артема Ситника як про директора НАБУ. У Мін’юсті ж заявили, що робити цього не будуть.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву міністра юстиції Дениса Малюськи.

Він пояснив, що Мін’юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України або ж окремої ухвали.

За його словами, зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг.

“Часи, коли у Мін’юсті була Реєстраційна служба та реєстратори давно минули. Тобто ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Ситника як директора НАБУ з ЄДР немає і він там залишиться”, - наголосив міністр.

В той же час Малюська зазначив, що питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно та до кінця не вирішене.

“КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ознаки центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає”, - відмітив він.

І у кінці пояснив, що положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора НАБУ все ще чинні та залишаться такими до 17 грудня 2020. За словами Малюськи, статус-кво щодо НАБУ і його керівника не змінився.

“НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом, хоча стурбованість ОАСК я до певної міри поділяю. Прогалини у регулюванні після рішень КСУ виникають і їх будемо врегульовувати. На щастя, передвиборчі перегони майже закінчились і можна сфокусуватись на нормотворенні”, - завершив міністр.

Нагадаємо, ОАСК постановив звільнити директора НАБУ Ситника і відкрити проти нього кримінальну справу.

Мін'юст не буде виконувати рішення суду та залишить Ситника директором НАБУ

Новини партнерів

Україна не має статусу розробника вакцини від СOVID-19 - Ляшко
Персонал Чорнобильської АЕС масово інфікувався COVID-19