Міністр Степанов розповів, в чому різниця між "швидкими" в Україні та світі

Міністр Степанов розповів, в чому різниця між "швидкими" в Україні та світі
Читать на русском

Попри велике навантаження, українські медики заробляють набагато менше іноземних колег.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на черговому брифінгу порівняв роботу співробітників "швидкої" допомоги в Україні та світі. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-брифінг Максима Степанова.

Так, якщо в більшості країн швидка виїжджає на виклик тільки в разі, якщо життю пацієнта загрожує реальна небезпека. В Україні, з іншого боку, "невідкладна допомога виїжджає за будь-якого виклику, коли ми туди дзвонимо". Серед причин, за якими в Україні можуть викликати "швидку" є: судоми, розлади дихання, біль у грудях, нудота з головним болем, температура вище 39 градусів, отруєння, порушення перебігу вагітності, анафілактичні реакції, укуси змій або павуків, травми тощо.

При цьому за кордоном медики заробляють набагато більше, на що впливає, в тому числі і рівень фінансування. "Якщо в країнах Європи цей показник становить від 6,5 до 12% ВВП, то в нашій країні він близько 3%", - заявив Степанов. У підсумку в Україні медичний працівник в середньому заробляє близько 200 доларів США. Для порівняння - в Білорусі середній оклад медика коливається в районі 339 доларів, а в Естонії - 2 100 доларів. А в США зарплата медиків і зовсім дорівнює 14 500 доларів.

Читайте також:

Новини партнерів

У Білорусі всі бояться слова "Майдан" та кровопролиття - політолог
Під АМКУ притягнули старий трактор і саморобний детектор брехні