Міністр роз’яснив, яким чином МОЗ планує уникнути звільнення медпрацівників психлікарень

Міністр роз’яснив, яким чином МОЗ планує уникнути звільнення медпрацівників психлікарень
Читать на русском

Максим Степанов пояснив, що на етапі імплементації реформ повністю була відсутня комунікація з головними лікарями психлікарень.

Міністерство охорони здоров’я планує проводити аудит медичної реформи, щоб уникнути закриття лікарень.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідь міністра МОЗ Максима Степанов на питання про скорочення зарплат і кількості медпрацівників у Київській психіатричній лікарні під час брифінгу у вівторок, 28 квітня.

"Після вступу до другого етапу реформи, цей заклад дуже сильно недофінансовано. Воно йде з великим дефіцитом, якщо порівняти з бюджетом минулого року. Цей дефіцит становить 153 млн гривень, тобто це 22% від того фінансування, що торік", - наголосив міністр.

За його словами, така ситуація відбувається в багатьох психіатричних лікарнях, тому МОЗ проводить аудит і розробило низку рішень щодо виходу з цієї ситуації.

Степанов також зазначив, що на етапі імплементації реформ повністю була відсутня комунікація з головними лікарями психлікарень.

"Була повна відсутність діалогу з ними: безпосередньо з лікарями, з медичними працівниками, які повинні були стати драйверами цієї реформи. Тобто, вони дізналися за два тижні, за місяць до старту реформи, який саме тариф, скільки він буде складати, що буде входити в тариф, і після цього почали складати свої бюджети", - йдеться у повідомленні.

Міністр зауважив, що МОЗ запропонує свої алгоритми і свої механізми виходу із ситуації, щоб уникнути звільнення працівників і закриття лікарень.

Як повідомляв APnews, Степанов заявив, що українські ПЛР-тести за точністю не відрізняються від найкращих тест-систем світу.

Новини партнерів

Скандальний "Велюр": чому ресторан Тищенка продовжує приймати гостей в період карантину і що там відбувається зараз
Як карантин впливає на економіку: Дубілет презентував наймасштабніший дашборд