Міністр Оржель розкритикував Укренерго через імпорт електроенергії з РФ

Імпорт електроенергії
Читать на русском

Олексій Оржель наголосив, що у нього немає повноважень впливати на рішення системного оператора

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища рекомендувало "Укренерго" припинити імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації. Про це повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель на засіданні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

"У мене була чітка позиція по імпорту електричної енергії. Лист, який написаний. Була окрема розмова по імпорту. Був графік по імпорту, там стояли нулі. Тепер знову не нулі. І знову-таки повноважень впливу на цю ситуацію у мене немає", - заявив міністр.

При цьому він вказав, що системний оператор - незалежна компанія і міністерство не може на неї впливати.

"Як я, як міністр, буду впливати на їх рішення, не можуть навіть сказати. Як громадянин України можу сказати, що у мене це викликає занепокоєння, ефективність роботи. Але як громадянин. Бо, не дай Бог, вони мені зараз напишуть і підуть до суду, що я, як міністр, на них тисну, на серйозні, корпоратизовані, дуже прозорі. Великі у них шоу відбуваються, в майбутнє вони дивляться, шампанське п'ють", - поскаржився Оржель.

Як раніше повідомляв APnews, наступного року в Україні може запрацювати стимулююче тарифоутворення для енергопостачальних компаній.

Новини партнерів

Україна домоглася розгляду в Гаазькому трибуналі морської агресії РФ
Суд дозволив ГБР примусово привести Порошенка на допит