Міненерго та регулятор пояснили появу двох платіжок за газ

Тарифи на газ
Читать на русском

Споживачі зараз сплачують послуги, отримані у 2020 році.

Вартість природного газу та плата за його розподіл для споживачів з січня 2020 року визначається окремо. Про це повідомили в прес-службі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Послуги розподілу природного газу завжди сплачувались побутовими споживачами у складі кінцевого платежу за природний газ. За рахунок цих коштів забезпечується робота газових мереж, експлуатація газового обладнання, підтримується цілодобова робота аварійних служб", - йдеться в повідомлені.

Зазначається, що споживачі зараз сплачують послуги, отримані у 2020 році, і оплата здійснюється рівними частинами.
У свою чергу, міністр економіки та захисту довкілля Олексій Оржель під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що розділення платежів за газ спричинено розділенням діяльності газових компаній.

"В нас відокремлена діяльність транспортування, розподілу та постачання газу. Це означає, що держава контролює та регулює тарифи на природні монополії. А транспортування газу - це є природними монополіями", - пояснив Оржель.

Як раніше повідомляв APnews, міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель запевнив, що дві платіжки не впливають на кінцевий тариф за газ

Новини партнерів

В Молдові звинуватили консула України у згвалтуванні неповнолітньої: подробиці
На Донбасі сталася смертельна ДТП з автобусом, який прямував до Криму