Мільярди розбрату: міністри Милованов і Маркарова влаштували запеклу суперечку в Мережі

Оксана Маркарова та Тимофій Милованов
Читать на русском

Мінекономіки хоче виділити 90 млрд грн для агро і промисловості

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов повідомив, що уряд у якості державної підтримки виділить 90 мільярдів гривень для аграрного і промислового сектора. Про це глава відомства написав у Facebook.

"Ми ініціюємо 90 млрд грн держпідтримки для промисловості та агро в наступні три роки. Для порівняння - в цьому і минулих роках підтримка приблизно 4 млрд грн. Тобто ми загалом збільшили підтримку майже у вісім разів. Вся підтримка буде поділятися за сучасними кращими практиками та буде розв'язувати проблеми в тих напрямках, де не працюють ринки ", - написав Милованов.

Так, на сільське господарство пропонується виділити 45,52 мільярда гривень, з яких сільгосптоваровиробникам - 40,9 млрд грн, Фонду часткового гарантування кредитів - 3,12 мільярда гривень, а на кредити фермерським господарствам направлять 1,5 мільярда гривень.

При цьому для підвищення експорту планують витратять 12,41 мільярда гривень, що включає підтримку і просування експорту - 410 мільйонів гривень, на експортно-кредитне агентство - 6 мільярдів гривень і стільки ж на компенсацію відсотків за кредитами експортерів.

Крім того, понад 32,65 мільярда гривень хочуть спрямувати на промисловість. Зокрема, на розвиток авіабудування - 16,9 мільярда гривень, компенсацію кредитів за придбання виробничого обладнання - 6 мільярдів гривень, співфінансування проектів смарт-спеціалізації регіонів - 6,75 мільярда гривень, а також на створення Фонду енергоефективності в промисловості - 3 мільярди гривень.

Також наголошується, що у 2021 році планують витратити 26 мільярдів гривень, у 2022 - 31 мільярди, а 2023 - 33 мільярди гривень.

Мільярди розбрату: міністри Милованов і Маркарова влаштували запеклу суперечку в Мережі
Мільярди розбрату: міністри Милованов і Маркарова влаштували запеклу суперечку в Мережі

У свою чергу, міністр фінансів Оксана Маркарова виступила проти дотацій і запропонувала знизити податки для бізнесу та провести судову реформу.

"Бізнесу потрібні нормальні рівні умови та верховенство права, а збільшення витрат бюджету на підтримку (особливо такі) - це мені здається помилкою. Якщо є зайві 90 млрд, то краще знизити податки для всього бізнесу, а не перенаправляти кошти платників податків на деяких обраних", - вказала Маркарова

Мільярди розбрату: міністри Милованов і Маркарова влаштували запеклу суперечку в Мережі

Новини партнерів

Через штурм міськради в Жмеринці відкрили дві справи
Порошенко погодився прийти на допит в ГБР: відео