Мільярди на законопроекти: Рахункова палата провела перший аудит Верховної Ради

Мільярди на законопроекти: Рахункова палата провела перший аудит Верховної Ради
Читать на русском

За останні 7 років 475 мільйонів з бюджету залишилися не використаними.

Рахункова палата завершила перший з моменту незалежності країни аудит Верховної Ради, який охоплює період з 2013 по 2019 роки. За цей час було використано 7,7 мільярдів з держбюджету та майже 114 мільйонів з місцевих.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу Рахункової палати.Основною статтею витрат за 7 років стало здійснення законотворчої діяльності парламенту - на неї виділили 51% коштів.

На обслуговування та забезпечення Верховної Ради пішло 44%, ще 5% відрахували на розвиток електронного урядування, висвітлення у ЗМІ та підтримку санаторно-курортного комплексу.

"Водночас, Апарат Верховної Ради України не в повній мірі забезпечив продуктивне, результативне та економне використання бюджетних коштів, а також прийняття законних та своєчасних управлінських рішень під час управління коштами бюджету та державним майном", - констатували у Рахунковій палаті.

З охопленого періоду, у 2014 та 2019 роках кошториси ВРУ були затверджені з порушенням термінів, а у 2014-2017 не затверджувалися взагалі. Звіти про виконання кошторисів парламент не розглядав.

Зазначається, що за 7 років парламент не використав понад 475 мільйонів з бюджету через те, що вчасно не перерозподілили кошти.

Нерухомого майна у Ради нарахували загальною вартістю на 2,4 мільярди, рухомого - на 19,8 мільйонів. Згідно з аудитом, 5,7% земельних ділянок не мають належних документів на право постійного користування ділянками.

Рахункова палата рекомендувала Верховній Раді затвердити Положення про Апарат ВРУ, вдосконалити низку законодавства щодо управління держмайном, оплати праці та механізму здійснення виплат народним депутатам на оренду житла.

Як повідомляв APnews, у Рахунковій палаті повідомили, що жодного апарату ШВЛ не було куплено на гроші з "коронавірусного" фонду.

Новини партнерів

ЦВК допускає проведення другого туру виборів у грудні: названо причину
Ребров проти рідного клубу: прогноз на матч ЛЧ "Ференцварош" - "Динамо"