Мільярди гривень: "Слуга народу" і партія Ляшка стали лідерами за витратами у 2019 році

Олег Ляшко
Читать на русском

Українські політсили за минулий рік витратили близько 2,5 мільярдів гривень.

Українські політсили у 2019 році витратили близько 2,5 мільярдів гривень, з яких 63% витрат припадає на оплату парламентської і президентської виборчих кампаній. Про це повідомляє прес-служба Комітету виборців України.

Найбільше витратила Радикальна партія Олега Ляшка – 493 млн гривень за рік. На другому місці "Слуги народу" - 479 млн гривень. Третє місце у ВО"Батьківщина" - 375 млн гривень, надалі – "Європейська солідарність" - 270 млн гривень і Голос - 255 млн.

Менші витрати в Опозиційного блоку - 179 млн гривень, Української стратегії Гройсмана - 117 млн гривень, і ВО Свобода - 100 млн гривень. Партія Сила і честь витратила 35 млн гривень, а Партія Шарія - 9 млн гривень.

У повідомленні йдеться, що враховувалися витрати партій, які на останніх виборах до Верховної Ради України набрали більше за 2% голосів. Дані не містять інформації про партії "Опозиційна платформа - За життя", звіт якої не дозволяє оцінити загальні витрати за минулий рік.

"Отримані дані розвінчують міф про сліпу віру в нові обличчя. Як і раніше, успіх на виборах вимагає серйозних фінансових вливань. Фінансовий звіт "Слуги народу" підтверджує цю тезу. Організація виборів вимагає значних коштів, і жодна партія не може повністю покладатися тільки на роботу власних волонтерів, підтримку віртуальних Інтернет-команд або залучення громадян на низовому рівні.

Українські вибори все ще залишаються надзвичайно дорогими, і одного тільки ентузіазму партійного апарату або підтримки громадян мало для проведення повномасштабної кампанії в рамках всієї країни", - наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

Новини партнерів

В 2020 році українці витратять на утримання президента на 11 млн більше
Коли і за скільки можна купити експрес-тести на коронавірус в Україні