Мільярд доларів за нового главу ГПУ: в Мережу злили записи розмови Порошенко, Байдена і Керрі

Мільярд доларів за нового главу ГПУ: в Мережу злили записи розмови Порошенко, Байдена і Керрі
Читать на русском

Петро Порошенко нібито призначив Юрія Луценка головою ГПУ за погодженням з США

Черговий скандал через записи розмов розгорається в Україні. Головними героями цього разу стали п'ятий президент України Петро Порошенко, віце-президент США Джо Байден і глава Держдепу Джон Керрі. Відповідні "плівки" оприлюднив позафракційний депутат Андрій Деркач.

На одному із записів нібито Порошенко і Керрі обговорюють відставку Віктора Шокіна з посади глави Генеральної прокуратури. Відзначається, що розмова нібито відбувся 3 грудня 2015 року.

Під час бесіди Керрі вказав на "стурбованість" віце-президент Джо Байден.

За кілька днів до зняття Шокіна з посади - 22 березень 2016 року - Байден пообіцяв мільярд доларів, якщо призначать нового генерального прокурора.

"Надзвичайно сильна мотивація. Одним з можливих кандидатів на цю посаду був лідер моєї фракції Луценко. Якщо ви вважаєте, що політично мотивована персона не зовсім підходить з вашої точки зору, я відкликаю свою пропозицію. Ніхто не знає, що я буду пропонувати Луценко", - відповідає нібито Порошенко.

У свою чергу, Байден попросив час, щоб обговорити це питання зі своєю командою.

Після того, як Порошенко призначив Луценка генеральним прокурором 13 травня 2016 рік відбулася нова бесіда з Байденом.

"Для нього буде критично важливо працювати швидко над відшкодуванням шкоди, яку завдав Шокін", - заявив віце-президент США.

Крім того, п'ятий президент України розповів про реформу ГПУ, яку погодили з США, а саме створення Генеральної інспекції, а також завдання для Луценка вийти на контакт з посольством США. За словами Порошенка, йому необхідна людина для узгодження подальших питань по прокуратурі.

Водночас Байден обіцяє розібратися, хто ця людина, яку запропонував Порошенко, і після цього дасть відповідь.

Раніше вже оприлюднили подібні записи, згідно з якими з травня 2014-го до жовтня 2015 року компанія Burisma перевела на компанію Rosemont 4 817 000 доларів. А остання перерахувала на рахунки сина колишнього віце-президента Джо Байдена - Хантера винагороду в розмірі 871 000 доларів. Відзначається, що Шокін свого часу дуже близько підібрався до даної схемою, що і стало причиною, по якій Байден зажадав звільнити Шокіна.

Новини партнерів

"Дав слово терористу". Чому Гордон може піти під суд за інтерв’ю з Гіркіним
ЗеКонференція. Які питання потрібно задати президенту Зеленському через рік правління