"Мікс інфекцій": коли чекати спалах грипу в Україні і як відрізнити коронавірус від інших вірусів

"Мікс інфекцій": коли чекати спалах грипу в Україні і як відрізнити коронавірус від інших вірусів
Ексклюзив
Читать на русском

Інфекціоніст пояснила, що за першими ознаками грип, коронавірус та ГРВІ - це три абсолютно однакові інфекції. Але певні відмінності все ж є

Осінь - сезон епідемій. Саме на цей період припадає зростання кількості хворих вірусними інфекціями в Україні. Зараз же ситуація ускладнилася тим, що в світі - пандемія коронавірусу. Як при цьому відрізнити одну інфекцію від іншої - розбирався APnews.

Коли буде спалах грипу

За словами інфекціоніста Інни Андрусович, епідсезон грипу фіксується кожен раз по-різному. Найчастіше спалах потрапляє на середину жовтня і триває до середини листопада. А якщо погодні умови будуть досить теплі, і не буде сильних заморозків, то епідемія грипу може продовжитися і до середини грудня.

Як відрізнити віруси

Інфекціоніст пояснила, що за першими ознаками - це три абсолютно однакові інфекції. Всі вони починаються з гарячки, ломоти в тілі, проявів закладеності носа і болю в горлі. Можливе також покашлювання. Тому "на око" відрізнити їх практично неможливо.

Більш того, ніхто не відміняв "мікс інфекцій", коли людина хворіє, наприклад, і коронавірусом, і грипом. При цьому на питання, чи можна захворіти відразу трьома інфекціями, фахівець відповіла негативно.

"Трьома інфекціями відразу людина навряд чи захворіє. Чисто гіпотетично - може, але таке зустрічається рідко. Інфекції теж мають конкуренцію між собою. Частіше хворіють двома - це і є "мікс", - пояснила інфекціоніст.

Однак певні "дзвіночки", на які можна звернути увагу, експерт все ж назвала. Так, у грипу та коронавірусу переважає інтоксикаційний синдром - більше ломоти і температура, а у ГРВІ - навпаки переважає невисока температура, але при цьому сильно виражений нежить і болі в горлі.

Але фахівець радить всім при появі перших симптомів звертатися до лікаря, щоб він уже робив висновки, згідно інкубаційного періоду, епіданамнезу і проведених клінічних аналізів.

"Необхідно або проводити тестування, а краще - і тестування, і аналіз крові. Причому, не обов'язково відразу бігти і робити тест на коронавірус. Є тести і на аденовірус, парагрип. Ці інфекції теж дуже схожі за своїми синдромам: це і напади кашлю, і температура. Раджу однозначно звертатися до лікаря, так як "на око" визначити інфекцію дуже важко", - пояснила експерт.

Ознаки вірусів

Для загального розуміння ситуації наведемо ознаки трьох вірусів із загальнодоступних джерел.

Симптоми ГРВІ:

 • хвороба проступає поступово і найчастіше починається зі стомлюваності і зовнішнього прояву вірусу, наприклад, нежиті;
 • на наступний день після активації захворювання проступає сухуватий кашель, який з часом трансформується в мокрий (відхаркувальний).
 • невисока температура, можливі сильні болі в горлі

Симптоми грипу:

 • грип приходить несподівано і за лічені години повністю захоплює організм;
 • різке підвищення температури (в окремих випадках до 40 градусів), підвищена чутливість до світла, ломота у всьому організмі, а також головні і м'язові болі;
 • в першу добу захворювання немає нежиті, що властиво тільки даному вірусу;
 • враховуючи, що інфекція грипу вражає судини, саме з цієї причини можливі крововиливи: ясенні і носові.

Симптоми коронавірусу:

Тут трохи складніше. Вірус - новий, і до кінця досі не вивчений. Є випадки, де коронавірус пройшов взагалі безсимптомно. Також часто люди, що перехворіли, розповідали, що яскравою ознакою є відсутність чутливості до запахів. Нижче наводимо загальні ознаки і симптоми, які назвало МОЗ.

 • гарячка, сухий кашель, втома;
 • біль у м’язах і суглобах, біль у горлі, головний біль;
 • діарея;
 • втрата нюху та смаку;
 • висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг;
 • на пізніх стадіях: ускладнене дихання або задишка, біль або стискання в грудях.

Раніше APnews писав, що буде, якщо до коронавірусу “підключиться” грип.

Світоліна вийшла у чвертьфінал турніру в Страсбурзі і повернулася в ТОП-5 рейтингу WTA
Мінінфраструктури офіційно запустило "розумні квитки": що це таке і як працює

Новини партнерів