Мікроголковий пластир: Американські вчені розробили вакцину проти коронавірусу

Мікроголковий пластир: Американські вчені розробили вакцину проти коронавірусу
Читать на русском

Такий вид вакцини може бути швидко виготовлений в промислових масштабах.

Вчені з Медичної школи Університету Піттсбурга в США створили перший прототип вакцини проти коронавірусу у вигляді мікроголкового пластиру, який вміщується на кінчику пальця.

Про це повідомляє APnews з посиланням на результати дослідження, опубліковані в журналі EBioMedicine.

Зазначається, що новий вид вакцини протестували на мишах.

Американські дослідники оголосили про успішне тестування нової форми вакцини проти вірусу SARS-CoV-2. Вакцина на основі вірусного антигена доставляється в шкіру за допомогою мікроголок, розташованих на поверхні пластиру розміром з кінчик пальця. Мікроголковий пластир містить 400 крихітних мікроголок з цукрів і білків, які повністю розчиняються, не залишаючи слідів.

Згідно з результатами дослідження на мишах, при такій формі подачі вакцини у тварин через два тижні вироблялися антитіла, специфічні до SARS-CoV-2, у тій кількості, якої достатньо для нейтралізації вірусу.

У повідомленні йдеться, що такий вид вакцини може бути швидко виготовлений в промислових масштабах. Одна із суттєвих переваг такого пластиру – це, що його не потрібно тримати в холоді під час зберігання або транспортування. Важливо і те, що вакцина з мікроголками зберігає свою ефективність навіть після ретельної стерилізації гамма-випромінюванням.

"Під час розробки ми взяли за основу метод "подряпини", який використовується для доставки на шкіру вакцини проти віспи, але в його високотехнологічній версії, яка є ефективнішою і зручнішою для пацієнта. І це насправді безболісно", - повідомив Луї Фало, професор дерматології в Медичній школі Піттсбурга, який є одним із дослідників.

Зазначається, що вакцина під назвою PittCoVacc (Pittsburgh Coronavirus Vaccine) працює так само, як щеплення від грипу: шляхом введення в організм шматочків самого вірусного білка, зробленого в лабораторії.

"Ці два віруси, які тісно пов'язані із SARS-CoV-2, вчать нас, що для індукції імунітету проти вірусу важливий певний білок, знаний як спайк-білок. Ми точно знали, де шукати засіб боротьби з новим вірусом", - повідомив другий керівник дослідження Андреа Ґамботто.

Перед тим як приступити до випробувань на людях, дослідники подають заявку на отримання дозволу від Управління з контролю за продуктами і ліками США.

"Тестування на пацієнтах зазвичай вимагає щонайменше року, а можливо, і більше", - наголошує Фало.

Він також зауважив, що ця конкретна ситуація відрізняється від усього, що вченим доводилось коли-небудь бачити, тому наразі невідомо, скільки часу забере процес клінічної розробки.

Як повідомляв APnews, Китай розпочав тестувати потенційну вакцину від смертельного коронавірусу на добровольцях.

Новини партнерів

В Україні почав працювати додаток для контролю людей на самоізоляції
США відмовилися від угоди по Місяцю і "привласнили" видобуток ресурсів на ньому